Дбаємо про безпеку дитини!

До уваги вчителів початкових класів, вихователів груп продовженого дня, заступників директорів із навчально-виховної роботи у початкових класах – новий методичний посібник «Заняття з основ безпеки життєдіяльності. 1-4 класи» (видавнича група «Основа», Харків, 2020).

Автори – методист КЗВО «Дніпровська академія неперервної освіти» ДОР» Еліна Заржицька та канд. філол. наук, заступник директора з освітньої діяльності КЗ «Гімназія № 6» Камʼянської міської ради» Олена Федіна.

Пропонований методичний матеріал допоможе провести якісні уроки з предметів «Я досліджую світ», «Мистецтво», під час виховних та тематичних годин спілкування, донести до учнів важливу інформацію в невимушеній ігровій формі. Цей збірник стане в пригоді не лише під час засвоєння учнями програми, а й сприятиме розвитку м’яких навичок (soft skills), критичного мислення, що відповідає провідній ідеї Нової української школи.

Навчання відбувається через безпосереднє сприйняття, особисту участь, практичну діяльність кожного учасника освітнього процесу, бо, за принципами НУШ, «граємо навчаючись, навчаємось граючи».

Додаток (с. 98-143) містить твори сучасних українських письменників, спрямовані на формування в дітей сприйняття свого життя як особливої цінності, розвиток уміння передбачати наслідки своїх вчинків.

До посібника запропоновано електронний додаток, який містить кольорові наочні матеріали до занять і шаблони масок для інсценувань.