Приймаються заявки на Всеукраїнський конкурс малої прози імені Івана Чендея

На Закарпатті оголосили ювілейний V Всеукраїнський конкурс малої прози імені Івана Чендея та розпочали приймання творів.

Про це повідомляє співорганізаторка конкурсу, донька Івана Чендея Марія Чендей-Трещак.

“Цьогоріч конкурс малої прози імені Івана Чендея ювілейний, проводимо його вже уп'яте. Також у 2022-му році маємо 100-річчя Івана Чендея - відомого прозаїка, ювілей відзначатимуть на державному рівні. У цьому році плануємо видати збірник творів лауреатів конкурсу за п'ять років його проведення”, - сказала Чендей-Трещак.

За її словами, конкурс проводитимуть у двох номінаціях: мала проза та чендеєзнавство.

До конкурсу приймаються неопубліковані раніше прозові твори українською мовою обсягом не більше 20 тисяч знаків з пробілами або наукові роботи (крім дисертаційних), статті, рецензії, які раніше не публікувалися або були опубліковані упродовж двох останніх років. Подавати твори слід в електронному вигляді у форматі Word на електронну адресу: konkurschendej@gmail.com. До участі у конкурсі у кожній номінації можна подавати лише один твір.

Як зазначила організаторка конкурсу, роботи в номінації "Мала проза" подаються на конкурс анонімно, анкета учасника довільної форми (за бажання) може бути прикріплена до листа окремим файлом. Листування з авторами, рецензування творів, надісланих на конкурс, не проводиться.

Короткий список, результати конкурсу, відеоматеріали заходів будуть розміщені на сторінках всеукраїнських ЗМІ, а також у Фейсбуці на сторінці «Іван Чендей» та ютуб-каналі «Іван Чендей», де також можна ознайомитися із подіями попередніх років.

У кожній номінації визначать переможців, які отримають гран-прі та грошову винагороду, та лауреатів конкурсу, які отримають диплом і подарунки, а також будуть запрошені до участі в традиційному «Чендей-Фесті». Вручення нагород відбудеться в Ужгороді на території садиби Івана Чендея під час проведення «Чендей-Фесту 2022» та святкування 100-річчя письменника.

До складу журі конкурсу увійшли відомі українські письменники, журналісти, науковці, літературознавці, видавці, засновники Благодійного фонду імені Івана Чендея.

Заявки можна надсилати до 15 березня 2022 року.

Довідково: щорічно в Ужгороді, де жив та працював письменник, а також  в його рідному селі на Тячівщині - Дубовому, проводять кількаденний літературний фестиваль, присвячений одному із найвідоміших українських письменників ХХ століття Івану Чендею. Іван Чендей - відомий прозаїк, Шевченківський лауреат, громадський діяч, автор сценарію до фільму Сергія Параджанова "Тіні забутих предків."

Джерело: Укрінформ