У Києві відкрилася виставка художниці Марії Оспіщевої-Павлишин

10 лютого 2021 року в Карась Галереї відкрилася виставка молодої київської художниці Марії Оспіщевої-Павлишин. Її роботи вражають як високою технічною майстерністю, так і темами, які зачіпає мисткиня через свій сюрреалістичний наратив.
 
Марія Оспіщева-Павлишин: "Назва виставки символізує відсторонене споглядання автора на події, які відбуваються навколо. Кожне малярське полотно, графіка та колаж є певною спробою пояснити чи зрозуміти сутність сучасних явищ і тенденцій, причини їх виникнення. Вергілій у 29 році до н.е. казав: «Щасливий той, хто зміг зрозуміти причини речей".
 
Спроби зрозуміти причинно-наслідковий зв’язок подій стали рушійною силою створення серії малярських та графічних творів. Казуальність явищ розкривається через деякі образи, які мігрують з однієї роботи в іншу. Одним з головних образів є Космос – ключове філософське поняття давньогрецької історії та культури, що позначало певний Всесвітній Лад. Космос як філософська категорія є одним з базових понять метафізики та пояснює загальні уявлення про світ як структуру. У роботах Космос та космічний простір є символом організації хаосу.
 
Недаремно, майже у всіх творах можна побачити геометричні фігури, вектори (напрями руху та розвитку). Керуючись ідеєю множинності можливих картин світу на полотнах деякі образи з’являються у вигляді колажних вставок.
 
Засоби мистецтва у поєднанні з науковими підходами дослідження дійсності та філософськими роздумами дозволяють назвати цю серію робіт спробою розуміння процесів, які відбуваються у системі «людина – середовище – всесвіт».
 
Виставка триватиме до 1 березня 2022 року.
Вхід вільний.
 
КАРАСЬ ГАЛЕРЕЯ
Київ 04070 Андріївський узвіз 22-а
+380 44 238-65-31
Пн.-Сб. 11-19:00 Нд. -вих.