Незалежна міжнародна літературна дитяча премія «СХІД СОНЦЯ». Положення про премію

ПОЛОЖЕННЯ

про Незалежну міжнародну літературну дитячу премію

«СХІД СОНЦЯ»

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Незалежна міжнародна літературна дитяча премія «СХІД СОНЦЯ» (далі Премія) започаткована групою активних людей Харківщини на початку квітня 2018 року і відбуватиметься щорічно.

1.2. Премією нагороджуватимуться автори за свої високі оцінки за твори для дітей та підлітків, які написані на протязі 5 років з дня висування на премію кандидата. Вік учасників необмежений. Також розглядатимуться на преміювання твори самих дітей молодшої та старшої груп в окремій номінації. Термін написання в цій категорії не враховуватиметься!

1.3. Посмертно премія письменникам старшого віку не присуджуватиметься!

1.4. Премія розділятиметься на три категорії: проза, поезія та переклади, а також на дві підкатегорії – «Діти для дітей» (вік до 18 років) та «Дорослі для дітей» (від 18 років)

1.5. Щороку грошовий еквівалент змінюватиметься в залежності від фінансових надходжень на Фонд Преміювання, але не менше 1.000₴ за перше місце (лауреат), 500₴ за друге та 250₴ за третє місця (дипломант).

1.6. Урочисте вручення нагород відбуватиметься щороку в другій половині останнього дня літературно-пластунського фестивалю «СХІД СОНЦЯ», який відбуватиметься наприкінці травня, або на початку червня на Харківщині.

ІІ. ПРО ПРЕМІЮ:

2.1. До грошової винагороди за високі творчі здобутки будуть також вручені дипломи за всі призові місця та нагрудні відзнаки із зображенням логотипу премії – Лауреатам премії. Також можуть бути додані заохочувані призи від спонсорів і меценатів.

2.2. Заявки на спонсорську підтримку розглядатимуться щороку до 15 квітня. Спонсорам надаватиметься право створювати свій склад журі та визначати своїх переможців для вручення спецвідзнаки під час урочистої частини Фестивалю. При цьому оцінки основного журі рахуватимуться окремо, оцінки спонсорів рахуватиме їхній незалежний представник, якого вони оберуть самі.

2.3. Кожному тексту член журі ставить свою оцінку від 1 до 5 балів і надсилає своє рішення у вигляді балів засновнику премії, який після закінчення терміну надсилання заявок підбиває підсумок балів і визначає номінантів. В разі однакової кількості балів у різних авторів у одній номінації, відбуватиметься пере голосування.

2.4. Премія розділятиметься на три категорії: проза, поезія, переклади (в подальшому також розглядатиметься окрема номінація – художнє оформлення дитячої книги та книги для підлітків), а також на дві вікові підкатегорії «Діти для дітей» (вік до 18 років) та «Дорослі для дітей» (від 18 років). Вірші, переклади та проза для дітей подаються не більше 5 сторінок у форматі Word 12 кеглем. Твори подаються шляхом самовисування автором. Номінанти, що отримали 2 та 3 місця (Дипломанти) – мають право висуватися на наступний рік до отримання найвищого ступеня премії. Номінанти 1-х місць (Лауреати) повторно на премію не висуваться!

2.4. Номінанти, що отримали перше місце, механічно переходять до складу журі на наступний рік. В разі незгоди лауреат має право відмовитись від участі в журюванні.

2.5. Заявки та тексти надсилатимуться з 1 березня до 5 травня (в 2018 році з 1 квітня) на електронну пошту фундатора та засновника премії Вакуленка Володимира 7darkfog2@gmail.com. Всі тексти будуть пронумеровані без зазначення імені та прізвища автора та розіслані складу журі для анонімного голосування. Тексти, надіслані пізніше 5 травня – розглядатися не будуть! Автори, які мають свої книги розглядатимуться позачергово. Для цього їм варто до 5 травня зголоситися на електронну адресу та надіслати в електронному вигляді свої тексти (не більше 5 сторінок) а також у заявці повідомити про свої книги і надіслати одну з книг на поштову адресу вказану фундатором після отримання відповіді. Всі книги будуть передані на місцеві бібліотеки під час урочистої частини фестивалю з автографом автора.

2.6. Мова поданих текстів виключно українська. Тексти іншими мовами розглядатися не будуть!

2.6. Засновник премії не має права голосувати за тексти поданих авторів а також радити автора за власними вподобаннями!

2.7. Результати голосування будуть оголошені лише під час вручення. Учасникам, які отримали переможне місце буде повідомлено листом, але статус місця до урочистої частини не оголошуватиметься!

2.8. Вразі, якщо хтось зі спонсорів зголоситься на фінансування антології «Схід Сонця», в якій будуть присутні тексти всіх переможців, до фестивалю на наступний рік антологію буде видано у одному з видавництв України.

2.9. Обирати собі найкращого автора також має право видавець для подальшої з ним співпраці.

ІІІ. СКЛАД ЖУРІ 2018 року:

3.1. Володимир Вакуленко (м. Ізюм, Харківська обл.) – громадський діяч, письменник, автор 10 книг та лауреат 5 конкурсів. Фундатор Премії.

3.2. Валерія Гонтар (смт. Борова) – Фундатор Премії та голова фестивалю "Схід Сонця", культрегер, заступник голови РГО «Суспільна Служба України»

3.3. Оксана Дудник (смт. Борова, Харківська обл.) – незалежний журналіст, автор сайту www.borova.info

3.4. Тетяна Пилипець (м. Львів) – культрегер української сучасної літератури

3.5. Юрій Пероганич (м. Київ) – хрещений батько Вікіпедії

3.6. Григорій Фалькович (м. Київ) – дитячий письменник, автор 10 книг.

3.7. Сашко Дерманський (м. Київ) – культрегер, автор 18 дитячих книг

3.8. Оксана Мазур (м. Львів) – письменник, художник. Автор 2 книг та бл. 100 ілюстрацій до книг.

3.9. Марко Терен (м. Харків) – письменник, культрегер, член літературно-неформального угрупування «Neтворчі».

3.10., 3.11. Анна Багрій та Марійка Багрій (м. Львів) - Кращі читачі 2017 року

* * * * *