Анастасія Кириченко

Анастасія Кириченко — біографія

Анастасія Кириченко народилася15 лютого 1997. Навчається в НВК № 138 міста Дніпропетровська.

Більше шести років пише вірші, в яких говорить про красу рідної мови, любов до природи, до України, про віру в прекрасне майбутнє. ЇЇ думки відзначаються самостійністю судження, глибиною осмислення життя, подій. Для неї світ творчості – особливий. Кожен рядок її поезії пронизаний глибоким патріотичним змістом. Мова емоційна, образна. За кожним новим віршем чи прозовою замальовкою відчувається її творче зростання.

Анастасія Кириченко. За що я люблю Україну

Минуле... Це загадкова і таємнича книга, яка, ніби казку, розповідає про героїчну минувшину нашого народу, про красу України, її велич і неповторність.

Величезні дикі степи, бурхливі води річок, квітучі вишневі сади, убогі хатини – в уяві постає стародавнє українське село. Малеча у вишитих сорочках бавиться на подвір’ї. Виснажена жінка-мати порається по господарству. Лунає дзвінкий дитячий сміх, що шелестом листя зникає у давнині. Повільно гортаються сторінки книги Минулого. Ось перед нами з’явився князь на величному троні. Можливо, це Олег чи Ігор, а може, Володимир чи Ярослав. Усі вони стали видатними постатями Київської Русі.

Поезія Анастасії Кириченко

Львів

Сіється дощ. Світить бруківка.
Падає сум. Мариться Львів.
Свариться грім. Їде автівка.
Падає ніч у місто зі снів.

Мерзне мій скверик. Вигнеться кішка.
Хмариться небо. Квапиться Львів.
Думає парк. Тікає доріжка.
Тягнеться сон. Декілька слів.

Мріє вокзал. Хвилюються люди.
Дихає потяг. Час не стоїть.
Сонце ховається. Дощ іде всюди.
Лев ось прокинувсь. Львів іще спить…

2010 рік

 

* * *

Анастасія Кириченко. Мої роздуми над творами Т. Г. Шевченка

Т. Г.Шевченко з’явився у моєму житті, коли я була маленькою. Читала твори великого поета – і все більше переконувалася, що Тарас Григорович Шевченко – незвичайна людина. Його талант, любов до рідного краю, вболівання за долю українського народу, ненависть до гноблення тривожили мою душу. Т. Шевченко став для мене духовним наставником. Я захоплююся його „Кобзарем”, який відкрив переді мною картини минулого кріпацького життя, викликав сльози співчуття. Саме завдяки цій книжці я зрозуміла трагедію українського народу з його вічним прагненням до свободи.

Анастасія Кириченко. Я – європеєць

Будучи відносно аполітичною людиною (але це не говорить про відсутність будь-якого інтересу до культурно-політичного життя країни), важко говорити про таке політичне поняття як Європейський Союз. Можливо, моїх знань замало для розуміння політичної ситуації у відносинах між Литвою та Україною, але спробувати спрогнозувати їх подальший розвиток, безперечно, можна.

Об'єднати вміст