Ірина Мацко — автобіографія

Народилася 21 травня 1978 на Тернопільщині. Шкільні роки пройшли у селі В.Ходачків Козівського району, Тернопільської області. З 1995 року проживаю у місті Тернопіль.

Освіта:

1995–2000 — Тернопільська академія народного господарства (сьогодні ТНЕУ), місто Тернопіль, Економіка промислових підприємств. Спеціальність – економіст.

Навчання на курсах «Комп’ютерної графіки та дизайну» Тернопільського політехнічого університету імені Пулюя (2007).

2007–2011 — Львівська академія друкарства, спеціальність «Графіка». ФПК

Робота:

2002–2008 — ілюстратор, дизайнер-верстальник, художній редактор Тернопільського видавництва «Лібра Терра».

З 2007 — початок роботи приватним підприємцем-видавцем, видавництво «ІрМа».

2009–2010 — головний редактор газети «Історія кохання», журналів «Дошкільнятко», «Вовк та Заєць», «В’язання» Тернопільського відділення видавництва «Нова дитяча література» місто Київ.

З 2010 — видавництво «ІрМа».

З серпня 2011 року — бібліотекар Центральної дитячої бібліотеки.

Суспільна діяльність:

Учасник Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва. м. Львів

Постійний член головного журі 4-го та 5-го телефестивалю «Відкрий Україну!» м. Київ

У 2011 році провела і організувала перший у Тернополі дитячий літературний фестиваль «Дивокрай», який проводився Центром дослідження літератури для дітей та юнацтва разом з Львовом та Івано-Франківськом. Директор всеукраїнського літературного фестивалю «Дивокрай» у Тернополі в 2012 році у рамках міжнародного симпозіуму «Література. Діти. Час» від ЦДЛДЮ.

Координатор у місті Тернополі всеукраїнського проекту «Додай читання!»

Координатор у рамках проекту Центральної дитячої бібліотеки у м. Тернополі «Бібліотеки під відкритим небом» створення дитячого майданчику.

Сімейний стан:

Одружена. Двоє дітей. Дівчинка Анастасія 2002 р.н. та хлопчик Дмитрик 2004 р.н.

Творчий доробок:

Перший власний доробок створений у 2004 році — фотоальбом-казка для новонароджених «Казка твого народження», який побачив світ у видавництві «Навчальна книга Богдан» у березні 2007 року.

З квітня 2007 року – почала публікуватись серія дитячих казочок про маленькі букви з власними ілюстраціями у Чернігівській газеті «Деснянська правда».

У жовтні 2007 року – надруковано перші жіночі новелли у львівському журналі «Найкращі жіночі історії», у львівському тижневику «Життя», літературні замальовки у журналі «Історії про кохання».

Казки про маленькі букви, а також пізнавальні казки про природу друкуються у дитячих журналах «Ангелятко», «Колобок» та у журналі «Літературний Тернопіль».

Статті «Коли „Попешюшка” стане принцесою» про проблеми українського казкарства та «У пошуках „ЛУ”», «Сонце-віконце» опубліковані у газеті «Літературна Україна» у 2008-2009. Є публікації у журналі „Телерадіокур’єр”.

У 2012 році у «Видавництві Старого Лева» видано альбом родинного дерева «Книга мого роду», альбом для дітей «Рости, моє деревце, з міцного коріння». Альбом «Книга мого роду» став бестселлером літа 2012 року і за рік часу було додруковано 4 наклади. Загальним накладом 19 000 примірників.

Досягнення:

Фіналіст першого конкурсу малої прози «Сила малого». Твір увійшов у 100 кращих творів та книгу «Сила малого», що була видана за результатами конкурсу.

Призер конкурсу творів для дітей «Мистецької Сторінки» та часопису «Захід-Схід» (казка «Пригоди дубового листочка»).

Призер конкурсу «Рукомесло 2009» у розділі дитячої прози за твір «Медовий сухарик» (2 місце).

Призер конкурсу «Великоднє сяйво» у 2012 році від журналу «Крилаті» за казку «Загублена писанка».

Твори звучали на першому каналі Національного радіо в передачі «Вечірня колисанка».

Вистава «Козацький скарб» написана у співавторстві з Богданом Мельничуком була поставлена в лютому 2011 року дитячим театром «Дивосвіт» СШ №22 міста Тернополя.
Автор книги-велетня «Казки із Дивокраю», нагородженої сертифікатом від Національного реєстру рекордів України у номінації «Найбільша рукотворна книга України» (2012).

Лауреат конкурсу «Жінка року 2013» від газети «20 хвилин»

Хобі:

Книги, музика, танці (фламенко), живопис, дизайн, кінний спорт.