Оксана Максимів. Варіації на тему бандерівців

Одним із слів, які найчастіше можна почути у російських випусках новин та політичних ток-шоу є слово «бЕндеровцы» (хоча правильно буде «бАндеровцы»). Для тих росіян, та і навіть деяких українців, які свідомо чи несвідомо дозволили окупувати свою свідомість кисельовським псевдосенсаційним байкам, це слово стало синонімом терориста, екстреміста, фашиста, нациста, жорстокого, нещадного праворадикала… і навіть страшного бабайки, яким лякають неслухняних дітей.. Одним словом, бандерівець для них став втілення всього негативного, загрозливого та антилюдського, що лиш можна придумати.

Але керманичі кремлівської пропагандистської машини не врахували одного. Ті, кого вони так назвали – це передусім люди, які вийшли на столичний Майдан та на всі Майдани по Україні, це всі ті, яким дійсно не байдужа доля рідної держави, які готові «душу і тіло положити за свою свободу», які прагнуть кращого життя для жителів як для Заходу, так і для Сходу України. І весь цивілізований світ це зрозумів, і зрозуміли це ті, які здатні тверезо мислити в Україні та Росії.

Таким чином, з легкої руки провладних ЗМІ сусідньої країни всіх тих, хто щиро вболіває за майбутнє України, підтримує її шлях то самостійності, автоматично стали «бандерівцями», незалежно від того, знають вони хто такий Бандера чи ні, де живуть і якою мовою розмовляють. Так з’явилися популярні в інтернет-мережі дотепні жарти про татаробандерівців, євреїв-бандерівців, русобандерівців, євробандерівців тощо.

Можливо, тих українських патріотів, які живуть в центральних, східних, південних регіонах України, ця назва дещо спантеличує і є не до кінця зрозумілою, для мене вона відома ще з раннього дитинства, адже я народилася і живу в серці бандерівського краю – Івано-Франківщині. Пам’ятаю, як мої родичі, сусіди завжди розповідали, що їх називали бандерівцями, коли вони бували в Росії або на Сході України.

Тепер для мене це слово радше стало компліментом. І коли хтось з україноненависників називає мене чи моїх однодумців цим словом, це означає, що ми рухаємося в правильному напрямі, адже любов до України і всього українського, всяку підтримку нашої держави свідомі люди поважатимуть, а різні новітні «совіти» все одно назвуть «бЕндеровским беспределом».