Віталія Савченко — біографія

Віталія Савченко, народилася 29 квітня 1970 року в місті Запоріжжя, виросла і навчалася в с. Марківці Тисменицького району Івано-Франківської області.

З 1988 року проживає в м. Івано-Франківськ.

Працювала коректором-випусковим Богородчанської районної газети "Нове життя", операторм комп"ютерного набору в Івано-Франківській міській газеті "Західний кур'єр", в приватній фірмі по проектуванню та виготовленню меблів, менеджером з продажу. 

Пише виключно українською мовою. Має в творчому доробку, як вірші для дорослих, так казки і вірші для дітей.

Автор збірки поезій "Все це душа моя" (Івано-Франківськ, Лілея-НВ 2013 рік), дитячих збірок казок "Райдуга казок" (Івано-Франківськ, Лілея-НВ 2014 рік), "Сім'я чарівників" (Київ, Український пріоритет 2016 рік).

Співавтор збірників віршів,"Натхнення" (Кременчук 2013 рік), "Осінь у камуфляжі" (Кременчук 2014 рік), збірки казок "Жадібні ведмежата" (Харків Белкар-книга серія "Промінець" 2014 рік), "Рудик" (Львів, 2015).

Співавтор електронних збірників казок «Подарунки від святого Миколая» (2014, Київ), «Новорічна казка» (2014, Київ), «Різдвяна казка» (2014, Київ).

Твори неодноразово публікувалися в дитячому журналі "Світ дитини" (Львів) та звучали на українському радіо у радіопередачі "Вечірня колисанка" (Київ).

Відзначена Дипломом лауреата ХVII загальнонаціонального конкурсу "Українська мова - Мова єднання" за книжку для дітей "Райдуга казок". 2016 рік (Одеса)

Автобіографія

Перші вірші написала в 1995 році. З тих пір періодично писала. Літературу й мову любила завжди. З шкільних літ приймала активну участь в художній самодіяльності, декламувала, вела концертні програми, приймала участь в театралізованих дійствах.

Мріяла вчитися в театральному вузі за спеціальністю режисер-постановник. Та доля розпорядилася інакше, судилося стати приватним підприємцем у меблевій галузі. З великою шаною ставилася і ставлюся до рідної мови, котру вважаю душею нашого народу. Тому писати не покинула, бо не писати вже не можу. В творчому доробку наразі маю поетичну збірочку  «Все це – душа моя». З 2012 року почала писати казочки для дошкільного та молодшого шкільного віку. Наразі готую  до друку збірочку казок.

Одружена, мати двох синів-соколів.