У «зелений тиждень» презентували книгу «Зелен-день…»

Подільська письменниця, поетеса та журналістка Оксана Радушинська презентувала у Хмельницькому свій казковий роман для дітей середнього шкільного віку «Зелен-день, або Чарівні русалчині коралі».

У 2011 році рукопис цієї книги отримав першу премію престижного міжнародного конкурсу «Коронація слова».

Минулоріч авторська праця втілилася в ошатну книгу з чудовими ілюстраціями Володимира Якубовського, які буквально занурюють юних читачів у містично-казкову атмосферу роману. Книга вийшла друком у тернопільському видавництві «Навчальна книга - Богдан». І хоча за рік свого «життя» роман було представлено на книжкових виставках, форумах та ярмарках, він увійшов до рейтингу «Книга року 2013», проте повноцінної презентації так і не відбулося. «Події роману розвиваються за кілька днів до Зелених свят, – розповідає його авторка Оксана Радушинська. – Торік не вдалося презентувати роботу до свята Трійці. А іншої часової пори для цього я просто не могла уявити. Та й не логічно це було б… Спершу мала на думці презентувати книгу восени, але який «Зелен-день…» у вересні? Отож, відтермінувавши подію на рік, спільно з працівниками Хмельницької обласної бібліотеки для дітей, ми нарешті втілили задум у життя!»

=До зали обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г.Шевченка завітали близько семи десятків дітлахів – із літніми квітами, трійчанською травою – аїром, а головне – з величезним бажанням зануритися у коловерть казкових пригод. Завідуюча відділом бібліотеки Наталія Сопрун підготувала змістовну розповідь про авторку роману, повідавши про найважливіші життєві і творчі віхи Оксани Радушинської. Розповідь перемежовувалася відеозаписами з виступами юних артистів, котрі виконують пісні на вірші Оксани, та багатим слайд-шоу. Проте, звісно, найбільше мови було про презентований роман. Учні 4-Д класу міського НВК №10 Бобренко Карина, Дудар Тамара, Тетервак Артем відтворили сценку з книги, згодом уривок тексту зачитала сама авторка. Було багато жвавого спілкування між письменницею та дітлахами. А чи не найбільше емоцій вирувало під час запропонованої Оксаною вікторини на теми українських народних казок, переможці якої отримали у подарунок книги і компакт-диски від авторки.

Справжньою родзинкою презентації став виступ молодіжного фольклорного гурту «Ладовиці» – спеціальних гостей свята. Вони і стародавніх пісень поспівали і хороводи поводили, а керівник колективу Ірина Телюх розповіла школярикам про веснянки, про трійчанські і купальські пісні. Ще один пісенний подарунок пролунав від юної співачки Анастасії Ільницької. Загалом, як стверджує директор бібліотеки Валентина Черноус, презентації різних книг часто відбуваються у стінах закладу, надто, коли йдеться про книги для дітей. А формат безпосереднього спілкування між письменником і читачами – надзвичайно важливий, адже таким чином діти наочно бачать, з кого варто брати приклад, а ще, однозначно, з більшим ентузіазмом прочитають книг автора, з яким безпосередньо знайомі.

Що ж до того, чи вдалою була презентація книги Оксани Радушинської, красномовно засвідчила черга дітей, котрі вишикувалися до бібліотекаря, аби почитати «Зелен-день, або Чарівні русалчині коралі».

Ксенія Граднова