Лариса Омельченко — біографія

Лариса Павлівна Омельченко народилася 1967 року у містечку Підгородньому Дніпропетровської області. Мешкає там від народження.

1989 року закінчила Дніпропетровський державний університет (філологічний факультет, українське відділення). З 1991 працює бібліотекарем районної дитячої бібліотеки КЗ «Дніпропетровська центральна районна бібліотека».

Авторка двох поетичних книг: збірки інтимної лірики «Стосунки» (2008) та збірки віршованих дитячих п’єс «Казковий квітничок» (2013), а також саморобної книжки пародій (в єдиному екземплярі) – «Кілограм колупаних родзинок» (2013). Співавтор кількох колективних поетичних і прозових збірників.

Отримала перше місце в обласному поетичному конкурсі «Війна без права забуття» (2005). Лауреат Всеукраїнських конкурсів: «Поетичний вернісаж «Троянди й виноград» (2008), одного оповідання «Майстерня чудес» (2011, за твір «Дебют»). Перша премія в інтернет-конкурсі «Рукомесло-2009» (в номінації «дитяча література»), третя премія у Всеукраїнському конкурсі малої прози «Сила малого» (2008, за новелу «Ім’я»). Дитячі п’єси увійшли до вісімки кращих драматичних творів у Всеукраїнському конкурсі літератури для дітей «Корнійчуківська премія-2013».

Протягом 2008–2013 брала активну участь у фестивально-поетичному русі, з поетичними виступами відвідала Київ, Львів, Запоріжжя, Харків, Вінницю, Дніпропетровськ, Кривий Ріг, Кременчук, Черкащину. Була запрошена і брала участь у  літературних акціях на Форумах видавців у Львові (2008, 2012, 2013). Останні два роки відзначені частими виступами перед дитячою аудиторією: авторка розігрує власні вистави, використовуючи м’які іграшки, сама озвучує по кілька ролей в одній п’єсі. З цим творчим матеріалом побувала на Полтавщині, Черкащині,  багатьох селах рідної Дніпропетровщини.

Друкувала свої твори на літературних сайтах: «Натхнення» (Черкащина), «Поетичні майстерні» (Львів), «Клуб поезії» (Київ), «Гоголівська академія» (Київ). Дитячі п’єси публікувалися в газеті «Тиждень і люди» (США,Чикаго). Літературно-критичні статті були надруковані в газеті «Літературна Україна». У газетах «Сільські новини» та «Дніпровська зоря» часто друкує свої краєзнавчі та публіцистичні матеріали. Веде літературну вітальню «Живе слове», що діє при районній дитячій бібліотеці: у вітальні організовує виступи письменників перед дитячою аудиторією.