У львівській галереї Iconart представили виставку Уляни Нищук-Борисяк

Богородиця з дитятком, архангел Михаїл, Юрій Змієборець, Василій Великий, Миколай Чудотворець, апостоли Петро і Павло… Загалом в експозиції «Гроно» – п’ятнадцять образів, що їх молода львівська мисткиня Уляна Нищук-Борисяк поєднала у виноградне гроно – один із центральних символів християнства.

Як зазначає співпрацівник львівського Національного музею мистецтвознавець Марія Цимбаліста, «пошуки Уляни – інтуїтивні, емоційні, живі, окреслені сміливими й динамічними порухами пензля, насичені яскравими барвними акцентами, несподіваними композиційними прийомами і надають оригінального авторського звучання прадавнім універсальним мотивам християнської культури».

Автор «Грона» – випускниця Львівського коледжу декоративно-ужиткового мистецтва ім. Івана Труша та Львівської національної академії мистецтв (кафедра монументального живопису). Її вчителі за фахом – знані в Україні митці Дмитро Парута, Альфред Максименко  та Любомир Медвідь. Професійна сфера зацікавлень Уляни Нищук-Борисяк – станковий, монументальний і сакральний живопис, а також філософія мистецтв та дослідження етнокультур.

Від 2001 року активно бере участь у збірних виставках. Має також кілька персональних – в Україні та Польщі.

Життєве кредо декларує так: «Любити так, ніби тебе ніколи не зраджували. Працювати, так наче тобі не потрібні гроші. Танцювати так, наче тебе ніхто не бачить. Співати так, наче тебе ніхто не чує. Жити так, наче живеш в раю…»

Оглянути «Гроно» Уляни Нищук-Борисяк в галереї Iconart (вул. Вірменська, 26) можна до 24 листопада.

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів

Фото Павла ПАЛАМАРЧУКА

http://www.day.kiev.ua