Бібліотека пропонує молоді

Нещодавно відбулася виїзна інформаційна сесія Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва під назвою “Бібліотека пропонує молоді”. Фахівці цього культурного закладу тісно співпрацюють зі своїми колегами з районних, сільських та шкільних бібліотек.

До нових стандартів якості бібліотечного обслуговування населення можна віднести виїзні інформаційні сесії. Вони проводяться з метою аби якомога більше привернути увагу до книги і читання, передусім у середовищі молоді. Не секрет, що ЗМІ та інтернет витісняють книгу з сфери дозвілля підлітків. З цим не бажають миритися бібліотекарі.

Сьогодні в містах бібліотеки є сучасними інформаційно-інтелектуальними центрами, якими сповна користуються жителі міста. А як бути тим, хто проживає у сільській місцевості? Цю проблему ОБЮ вирішує проводячи виїзні інформаційні сесії, під час яких відбуваються зустрічі з соціальними партнерами та співробітниками обласної бібліотеки для юнацтва. Саме тому краєзнавець, письменник, керівник клубу інтелектуальних ігор побували у школярів Новокостянтинівської та Новомар'ївської загальноосвітніх шкіл Братського району.

На інтелектуальний майданчик брейн-рингу “Юніор” старшокласників запросила співробітник МОБЮ, керівник клубу інтелектуальних ігор Миколаївського міжрегіонального інституту Відкритого міжнародного університету розвитку людини “Україна” Тетяна Олександрівна Макаронова. Вона відзначила, що школярі давали оперативні компетентні відповіді на багаточисленні й різноманітні запитання. Відчувається, що вони дружать з книгами, з яких черпають знання.

На літературному майданчику “Читаємо разом!” зустрілися член Національної спілки письменників України Віра Іванівна Марущак та учні молодших та старших класів. Маленьким читачам вона запропонувала не лише послухати казки, а й обговорити їх, намалювати малюнки, а старшокласникам — написати відгуки на оповідання. Розповіла про тих літераторів, які живуть на Миколаївській землі.

Краєзнавчий майданчик “Таємниці історії рідного краю” представила краєзнавець, автор декількох краєзнавчих видань Світлана Василівна Бойчук. Вона з великим захопленням розповіла про земляка Віктора Петровича Скаржинського, який, народився у селі Трикрати Херсонської губернії (нині — селоТрикрати Вознесенського району). Він діяч сільського господарства, один з піонерів і пропаґандистів степового і полезахисного лісорозведення. Походив з давнього українського козацького роду. Мав землі й у Братському районі. Про визначного господарника, учасника війни 1812 р., лісівника, громадського діяча С.В. Бойчук написала у книзі “Шановані незнайомці”, яку і представила своїм новим читачам.

Районна, сільські та шкільні бібліотеки також мали можливість поповнити свої фонди новими книгами. Бо їх читачі, вперше познайомившись з автором та письменником, виявили неабияку цікавість до їх творчості.

Ця поїздка довела, що Миколаївська обласна бібліотека для юнацтва робить ставку не лише на міського, а й сільського читача.

В.Рожкова