У наших серцях він назавжди залишиться 20-річним

Про історію Михайла Рибака інформпортал «Ваші ІНТЕРЕСи» писав ще влітку, коли на лікування важкопораненого мобілізованого було оголошено збір коштів. Тоді до редакції звернувся батько хлопця - Володимир Михайлович, котрий і розповів, що з огляду на отримані поранення стан хлопця вкрай важкий і лікарі не дають майже ніякої надії. Радили сподіватися на БОГА. Однак батьки до останнього дня вірили, що молодий організм переможе біду.

За словами батька загиблого воїна, призваний на початку весни по мобілізації, Михайло спочатку пройшов навчання на Волині , затим разом з бійцями своєї частини був направлений на схід країни. Пробувши в АТО всього два дні, в бою під Волновахою він отримав осколкові поранення в голову і в руку та був контужений. У шпиталі йому було зроблено операцію, однак очікуваного результату це не дало. За час лікування він дуже схуд і втратив понад 25 кг маси тіла, що також ускладнювало його стан. З коматозного стану він так і не вийшов.

На жаль, вчора, 14 жовтня, з Одеси, де поранений лікувався у військовому шпиталі, прийшла невтішна новина — Михайло Рибак помер.

10 липня хлопцю виповнилось всього 20 років. Він був вихідцем з села Городище, Черняхівського району, мав мирну професію — водія-­автослюсаря. Про його смерть в соцмережі повідомила одеська волонтерка Вікторія Кротова, а також підтвердили батьки. Дівчина, яка навідувала його в лікарні,  каже, що попри те, що вона не була з ним знайома раніше й жодного разу навіть не розмовляла з Михайлом, бо той весь час перебував в комі, вона й досі не може прийти в себе від цієї непоправної втрати.

Два місяці тому батькам Михайла довелося пережити ще один удар, який можна назвати верхом людської підлості й цинізму: аферисти викрали з банківської картки батька Михайла близько 40 тисяч гривень, зібраних на лікування, і це в той час, коли всі рідні, односельці, знайомі й зовсім не знайомі люди збирали копійки, щоб дати хлопцю необхідне, а батькам ­ простим сільським мешканцям ­ змогу поїхати провідати сина в лікарні.

Важко підібрати потрібні слова в такій ситуації. Не покидає батьків і тривога за ще одного з двох їх синів, котрий служить в одній з військових частин Житомира.

Батько Михайла сьогодні повідомив, що поки тіло його сина Михайла знаходиться в Одесі на спеціальній експертизі, а опісля, ймовірно завтра, його можна буде забрати, щоб поховати.

Нехай пам’ять про простого українського хлопця Михайла Рибака, котрий, виконуючи воїнський обов’язок, загинув за мир в нашій країні, й навіки залишився 20-­річним, не меркне в наших серцях.

Текст Ніни Скоробогатої

Знімок з домашнього архіву родини Рибаків

http://www.interesu.info