Філологи мандрували «За руку з гостем»

На філологічному факультеті ЧНУ ім. Ю. Федьковича відбулася презентація дебютної книжки аспірантки, журналістки університетського сайту і письменниці Іванни Стеф’юк «За руку з гостем». Книга – спільний проект Видавничого дому «Букрек» (Чернівці) та видавництва «Золота Пектораль» (Тернопілля). Автор ідеї і головний редактор – письменник і видавець Володимир Погорецький, літературні редактори – Василь Шкурган та Марія Равшер, автентичний дизайн розробили викладач ЧНУ Роман Пазюк (художня фотографія) та художниця, краєзнавець Ольга Гордійчук (графіка).

Вступним словом літературний захід відкрив завідувач кафедри української літератури Володимир Антофійчук, підкресливши талант і стиль молодої новелістки, що прийшла до читача з першою збіркою: «Ви сьогодні будете читачами цікавого видання, у якому чітко простежуються оригінальні думки авторки. А ще можемо з’ясувати, з чого починається письменник, звідки він родом. Уже скажу, що книга знайшла свого читача».

Літераторка використала весь можливий арсенал зображувальних засобів, розкрила таємницю письма, посилаючись на ті точки опертя, які зіграли вирішальну роль у післяуніверситетській визначеності: аспірантура, журналістика, літературна робота. Охопити цю сукупність – від кінопроектора до звукових ефектів і авторського читання новел – цілковито означало впоратися із завданням.

- Я з країв Марка Черемшини, де дуже багато діалектів, які ефективно пришвидшили процес зародження і становлення української літературної мови, - каже Іванна Стеф’юк. – Пишу на гірську тематику і не тільки. Але в основному це гуцульська новелістика. У горах час іде неквапливо. Виросла на слові Черемшини. Чимало почерпнула у літературній студії ім. Степана Будного при університеті. Крім віршів, що писала, ознайомлювалася, за допомоги професора Богдана Мельничука, з творами студійців. Зрозуміла: треба мати власні погляд, почерк і думку.

Прозаїк розкрила секрети творчості. Черпає сили із того, що хвилює і надихає душу: інструментальна музика, квіти, особливо ті, які заввишки понад її зріст. За час навчання в університеті молода авторка написала серію новел, що визначили її прямівну дорогу в літературу, у яку офіційно увійшла за нині уже світлої пам’яті голови НСПУ Віктора Баранова.

- Справжніми митцями стають тоді, - сказав на завершення цього заходу професор Володимир Антофійчук, - і тільки ті люди, які мають величезні глибокі знання і досвід, знають життя із його реалій, ті, хто уміє відчути слово, відточити його дотиком пера і – побачити. Мабуть, тому ми й захоплювалися гуцульськими мелодіями, коломийками, танцем «Аркан» (пригадаймо кінофільм «Тіні забутих предків», а в цьому випадку – «незабутих»). Маємо і матимемо такі книги, як «За руку з гостем».

Студенти отримали по примірнику книги із автографами письменниці.

Василь ДЖУРАН

Більше фото:https://www.facebook.com

http://www.chnu.cv.ua