Прасування

П’ятилітній Дмитрик, як і належить справжньому джентльменові, час від часу здійснює у чернігівському дитсадку «Золота жабка» різноманітні подвиги: то подарує панночці троянду, то поділиться печивом, то допоможе застібнути неслухняний ґудзик чи зав’язати стрічку. Ось і сьогодні по дорозі в дитсадок він сам запропонував Ганці піднести її сумочку і слухняно пер до самої групи, хоч важила та сумочка, ймовірно, набагато більше від самої Ганки.

— Все-таки як тяжко бути шляхетним! — зітхнув хлопчик, поставивши, нарешті, на підлогу свій вантаж. — Мало руки не повідпадали! Я думав, пудра та помада — легесенькі, а вони, виявляється, — важезні, мов цегла…

— У мене тут — не тільки косметика, — пояснила Ганка. — Мені вдалося роздобути одну дуже корисну штучку, яка допоможе Катрусьці підкорити Вову.

— Я більше не дегустуватиму приворотного зілля! І Володі не раджу —минулого разу я мало дуба не врізав! — перелякався Дмитрик.

— Та яке там зілля? Воно років двісті, як вийшло з моди. А от мій засіб — найсучасніший і діє стовідсотково — перевіряла, — запевнила Ганка, дістаючи величезну праску.

— Ти думаєш, якщо я випрасую Володі штанці та сорочку, він одразу в мене закохається? — ошелешено запитала Катруська. — Невже все — так просто?

— Звичайно! Справжня панянка просто зобов’язана щодня прасувати, бо жінка з увімкненою праскою може примусити мужчину робити все, що заманеться…

— А я вмію прасувати сукні, — вихвалялася Нюта. — Спочатку треба взяти платтячко і виваляти його в грязюці. А потім замочити водичкою з крана, поставити платтячко на стіл і тиснути на нього гарячою праскою, щоб воно шипіло, мов змія!

— Якщо праска поламалася, а у вас простирадло непрасоване, то потрібно одягнути його на голову і бігати довкола будинку, як привид, — продемонстрував Олексійко, — доки простирадло саме не випростається…

— Холодною праскою можна розбивати горіхи, а гарячою — сушити волосся! — порадила Катруська.

— Прасувати треба шкарпеточки, сорочечку, ковдру, а собачок та дівчаток прасувати не варто, — застеріг Вова, — їх можна тільки трішечки погладити…

Сергій Дзюба, Ірина Кулаковська