Ірина Баковецька привезла до столиці тепло душі та щирість поезії

Презентація поетичної збірки «Перехрестя роси» та музичного відеоролика «Поліська повстанка» відкрила для шанувальників українського слова, які зібралися 13 листопада у актовій залі Національної Спілки письменників України, чудову поетесу з Рівненщини, людину, яка не грається в поезію, а дише нею, композитора, виконавицю власних пісень, журналіста, громадську діячку і просто чудову жінку – Ірину Баковецьку.

Заслужена артистка України Світлана Мирвода, яка подарувала поетесі  відразу три прем’єрні пісні, назвала презентацію аристократичною українською вечіркою. І в цьому щось таки є: можливо сама Ірина Баковецька на сцені – шляхетна, ніби неземна, з таїною не тільки в слові, серці, а й в глибоко в собі; її чоловік Ярослав Рачковський, який представив на розгляд глядача картини намальовані на твори дружини, його щирі хвилювання і побажання даровані коханій і єдиній; Леся Мудрак – модератор презентації і вірна подруга, яка цілий вечір випромінювала любов, світилася нею і засвічувала інших. Тому, мабуть, і на сцені було світло. Тут вмістилося все - вірші, музика, пісні і навіть танці.

Музичний кліп на пісню Ірини Баковецької після перегляду всі назвали короткометражним фільмом.

- Ця пісня народилася в мені, як немовля, - зізналася авторка. - Я просто сиділа за музичним інструментом, а вона з’являлася на світ. Все водночас: і слова, і музика.

Багато хороших слів на адресу героїні вечора прозвучало від шанованих гостей, друзів.

Письменник Іван Драч побажав молодій поетесі не зупинятися на досягнутому, дав високу оцінку почутим на вечорі віршам.

Літературний критик Дмитро Дроздовський розповів про своє перше знайомство з творами Ірини Баковецької: «Поетеса ще недостньо відома, але все це прийде до неї. Вона безперечно талановита».

Секретар Національної спілки письменників Сергій Пантюк пригадав перше знайомство з молодою поеткою.

-Подивований своєрідним автентичним голосом поетеси, її несхожістю на інших. Має особисте дихання в поезії. Безперечно освіччена, – зазначив письменник, заступник головного редактора гезети «Літературна Україна» Станіслав Бондаренко.

Багато хороших слів на адресу Ірини Баковецької було сказано засновником порталу «Жінка-УКРАЇНКА», громадським діячем в галузі інформаційних технологій, культури і освіти Юрієм Пероганичем, режисером-постановником відеоролика Олексієм Заворотнім, отцем Тарасом із Дрогобича, капеланом, який з однополчанами завітав на презентацію проїздом у Слав’янськ, виконавчим директором Рівненського земляцтва у Києві Святославом Ващуком, режисером Сергієм Архипчуком та іншими.

Під час презентації прозвучали також пісні у виконанні дуету «Королівна», Ірини Баковецької та українського співака, музиканта, композитора, поета і патріота Василя Лютого.

Цей вечір-свято ще довго пам’ятатиметься всім. І тому безумовно, матиме повторення.

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com

Тетяна Череп-Пероганич