Духовна тотальність

до 65-річчя Асоціації композиторів Дніпропетровської обласної організації Національної всеукраїнської музичної спілки (ДОО НВМС)

Без музики не може прожити жодна людина на Землі, навіть рослини і тварини ростуть швидше під час мелодійної музики. Якщо Ви – постійний відвідувач музичних заходів, то вже почули аромат першого дотику до чудесного мистецтва звуків, а потім, можливо, й самі станете музикантом, співаком чи композитором. Дехто захопиться серйозною музикою, а хто легкою, естрадною, джазовою музикою. А хтось захоче взнати, як дружить Слово, Музика і Палітра барв.

Саме таке свято нещодавно пройшло в нашому місті – 65-річчя Асоціації композиторів ДОО НВМС, яке розпочалось 27 жовтня 2014 р. у дніпропетровському Будинку вчених Презентацією нотної збірки члена НВМС Валентини Фалькової «Романси Срібного століття». Потім твори композиторів Асоціації для дітей і юнацтва пролунали в Дніпропетровській дитячій музичній школі (ДДМШ) № 2; 29 листопада композитори відкрили свої музичні серця ветеранам міста в Палаці студентів. 

А 13 грудня 2014 р. малий зал Дніпропетровської консерваторії ім. М. Глінки гостинно відкрив двері композиторам, виконавцям і гостям імпрези на честь 65-річчя Асоціації композиторів ДОО НВМС, однієї з найстаріших музичних організацій Дніпропетровщини. За словами ведучої святкового дійства Лілії Бігєєвої, яка очолює обласну Асоціацію композиторів 19 років, Асоціація була створена у 1949 році за ініціативою відомого Майстра, композитора Платона Майбороди, який був у Дніпропетровську на гастролях та познайомився з місцевими талантами – Федором Руденко, Тетяною Володіною (бабусею Л. Бігєєвої) та ін. Зараз обласна Асоціація композиторів нараховує більш, ніж двадцять композиторів – професіоналів і аматорів.

Почесні гості імпрези – заступник начальника управління культури  Дніпропетровської облдержадміністрації А. В. Перов привітав ювілярів з 65-річчям, а  начальник управління культури та мистецтв Дніпропетровської міської ради Є.В. Хорошилов у супроводі заступника начальника відділу мистецтв і культурно-масової роботи Ю.І. Красношлик вручив Грамоти і квіти композиторам (музичним керівникам дитячих ансамблів і театрів та ансамблів і хорів ветеранів територіальних центрів міста).

Друзі і співавтори композиторів – письменницькі спілки. Голова Регіональної спілки письменників Придніпров’я Лариса Яворська привітала Асоціацію композиторів Грамотою і квітами, а голова Конгресу літераторів України Дніпропетровської області Людмила Некрасовська крім цього вручила Лілії Бігєєвій і щойно випущений ювілейний номер міжнародного літературного альманаху «Форум № 10».

В різнобарвній програмі ювілейного концерту лунала оркестрова, інструментальна, вокальна музика і музика для дітей та юнацтва.

Композитори Асоціації подарували слухачам свої музичні твори:

Лілія Бігєєва – інструментальні п’єси у виконанні ансамблю скрипалів «Сонет» ДДМШ № 2 і симфонічного оркестру Дніпропетровської консерваторії під керівництвом Володимира Овчарова (соліст – Назар Кравченко, флейта); пісні у виконанні Вадима Бабенко (бас) і Інни Саричевої (сопрано, «Молитва» на вірші Олесі Мудрак) у супроводі симфонічного оркестру;

Валентина Фалькова – казку «Перлина Адальміни» у виконанні авторського дитячого музичного театру «Надежда» ДДМШ № 3 і Будинку вчених (концертмейстер Ірина Єгєрєва); інструментальну п’єсу у виконанні ансамблю скрипалів «Перлинка» (ДДМШ № 3); романси на вірші поетів Срібного століття у виконанні солістів – Наталії Димченко і Ольги Якимової (ДДМШ № 3), Наталії Петухової (Дніпропетровський театр опери та балету) і Леоніда Журавського (Дніпропетровська консерваторія); Фантазію «Вітер мандрів» за мотивами поеми Віктора Невського «Полярне сяяння» у виконанні автора музики (ф-но) і Анастасії Федоренко (саксофон);

Микола Рожко – джазові композиції: «Ліон» у виконанні автора музики (ф-но) і Марії Леонтенко (флейта, ДДМШ №6) та «Вечірній Париж» у виконанні автора музики (ф-но) і Євгена Самари (саксофон, ДДМШ №6);

Олександр Погорєлий – пісню «Україна – троянда вітрів» у власному виконанні;

Олена Попцова-Ломакіна – літературно-музичну композицію за мотивами поезії Т. Шевченка у власному виконанні;

Катерина Петренко, керівник ансамблю «Софія», – пісні «Світ Любові» і «Сніг» у власному виконанні;

Оксана Резанова – пісню «Ноктюрн» на вірші Людмили Некрасовської у виконанні Андрія Новосартова і Людмили Внукової;

Валентина Калугіна – пісню «Україна – ти єдина» у виконанні дитячого ансамблю КЗО «Середня загальноосвітня школа № 2»;

Галина Логвінова – пісню «Пушкін і Наталі» (на вірші незабутнього Аркадія Шорова) у виконанні Вікторії Карамзіної у супроводі симфонічного оркестру;

юний Генріх Гіда – п’єску «Присвячення Т.Г.Шевченку» у власному виконанні;

Олена Швець-Васіна – пісню «Амазонка Дніпра» у власному виконанні (на вірші незабутньої Олександри Кравченко-Девіль).

Двохгодинний концерт на честь ювілею Асоціації композиторів Дніпропетровської обласної організації Національної всеукраїнської музичної спілки промайнув непомітно, і як підтвердження цього – гучні оплески присутніх і бажання слухати ще і ще різноманітні самобутні музичні твори композиторів…

28 грудня очікується заключне свято до 65-річчя Асоціації композиторів ДОО НВМС – Новорічний концерт в Центральній міській бібліотеці.

І композитор, і виконувач, і слухач – три компоненти музики. Слухачем теж треба бути професійним, щоб зрозуміти, увібрати в себе музичні кванти, відчути світ прекрасного, даний нам Космосом.

Тільки забажай, тільки спробуй – і вічна прекрасна Музика буде вірним другом тобі сьогодні і в майбутньому!

Ти хочеш все знати про себе? Напевно!
Відлунює серце твоє мрії ревні:
Які устремління, такі і мотиви –
Мелодій хаос, або альтернатива.

Прислухайся: звуки зростають, як зерня,
Шовкові, мов трави, колючі, мов терня,
Горюють, сміються, вирують і гаснуть.
А твій – звук гармонії чи дисонансу?..

Ось він спалахнув у безмежжі астральнім.
О, скільки блукань, перепон і провалля
Між звуком і розумом. Що ж буде далі?

Якщо ти впіймав дзвін прозоро-криштальний,
Без чорних акордів твоя суть-ментальність –
Ти вірну настроїв духовну тональність!

Більше фото: https://www.facebook.com

Олена Швець-Васіна,

член Конгресу літераторів України і Асоціації композиторів ДОО НВМС, культорганізатор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Бабушкінської районної у місті Дніпропетровську ради