Презентація альманаху «Форум» №10 Конгресу літераторів України

19 грудня 2014 р., в день Св. Миколи, у відділі мистецтв дніпропетровської Центральної міської бібліотеки (ЦГБ) відбулася Презентація ювілейно-го десятого числа міжнародного літературного альманаху «Форум».

Відкрив її шеф-редактор альманаху «Форум», член Дніпропетровської обласної організації Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України» (ДОО ВТС КЛУ) і Національної спілки письменників України (НСПУ) Олександр Кутняк, який розповів, що за п'ять років в альманасі опубліковані твори 130 авторів з різних країн світу і багатьох регіонів Украї-ни,  що труднощі видання долаються завдяки ентузіазму і працьовитості ред-колегії. Він подякував авторів за доброзичливу і тривалу співпрацю з альма-нахом і вручив ювілейний номер співробітницям відділу мистецтв ЦГБ.

Презентацію продовжила член редколегії альманаху «Форум», голова ДОО ВТС КЛУ Людмила Некрасовська  і нагадала присутнім про літерату-рні премії «Читацький вердикт», якими удостоять п'ять кращих авторів 9-го і 10-го номерів альманаху. Гідних читачі назвуть 25 січня о 12 годині в ЦГБ. Лауреатів чекають пам'ятні кубки, дипломи і грошова винагорода.

Прочитавши свої нові вірші, Л. Некрасовська передала поетичну еста-фету членам ДОО КЛУ Світлані Поливоді і Олені Швець-Васіній. Остання також ознайомила слухачів і з віршами Віктора Невського.

Не залишилися осторонь і члени НСПУ. Сергій Бурлаков порадував присутніх віршами і розповіддю про сучасний літературний процес, а Леся Степовичка – віршами незабутнього Віктора Коржа.      

Виступили і інші автори альманаху: Людмила Васіліцева прочитала вірші, Олександра Січкарь – уривок з розповіді «Гонконг», Ніна Каспіржна  – уривок з розповіді «Голод», Микола Ложко розсмішив присутніх віршами і пародіями, а Володимир Рудов – іскрометним гумором.

Вірші і проза перемежалися музичними виступами. Ведуча вечора, член Асоціації композиторів Дніпропетровської області Олена Швець-Васіна виконала пісню «Останні небеса» на вірші поета Віктора Коржа, що недавно пішов у потойбічну далечінь. А прозаїк, автор альманаху «Форум» Яків Зо-рін  постав у іншій іпостасі: заспівав під гітару дві свої пісні «Йде по світу Герда» і «Дивовижне чекання» за мотивами однойменних віршів Олени Швець-Васіної.

Гостя Презентації, Відмінник культури України, член Асоціації компо-зиторів Всеукраїнського Національного музичного союзу Валентина Фалькова  виконала пісні на вірші авторів альманаху «Форум», а саме: «Порив натхнення» – Тетяни Валової, «Гітара з синім бантом» – Світлани Поливоди, завершивши святковий вечір піснею на вірші Олександра Кутняка «Ах, ця синь!», в якій прозвучали рядки:

Ах, ця синь! Вона завжди права! 
Ах, цей біль в очах, а не трава!
А сонце, мов дзвінка монета, 
А під ногами – чистая планета.

Дай Бог нам всім МИРУ та чистої планети під ногами!

Більше фото: https://www.facebook.com

                                       Олена Хейфець, 
член Конгресу літераторів України