Українці переглянули відновлену версію фільму «Тіні забутих предків» разом із Президентом Петром Порошенком

Президент Петро Порошенко разом з дружиною Мариною в п'ятницю відвідав урочистий вечір з нагоди 50-річчя прем'єри художнього фільму «Тіні забутих предків» Сергія Параджанова за повістю Михайла Коцюбинського.

У столичному кінотеатрі «Україна», де свого часу вперше  і відбулася прем'єра стрічки, за підтримки Держкіно пройшов показ її відреставрованої версії.

Урочисту програму розпочала відома телеведуча Марічка Падалко. Саме вона надала слово Віце-прем'єр-міністру – Міністру культури В'ячеславу Кириленку, який піднявся на сцену разом з виконавицею головної ролі, нині Народною артисткою України Ларисою Кадочніковою, українським письменником, Героєм України Іваном Драчем та відомим композитором Мирославом Скориком.

Президент Петро Порошенко зазначив, що день прем’єри фільму став у 1965 році провісником нової епохи – епохи незалежності України, відродження її державності, днем, коли українська інтелігенція в повний голос заявила про рішучий протест проти арештів, політичних репресій та переслідування інакомислення в СРСР. Він також  закликав берегти пам’ять про шістдесятників, цінувати і шанувати тих, хто  ціною власного життя сьогодні захищає свободу рідної держави.

Одночасний показ під відкритим небом відновленої (кольорової) версії фільму відбувся цього дня у великих містах України.

Більше фото: https://www.facebook.com