Прилети до нас, птице щастя!

28.09.15 Птица Счастья дет.муз.театра Надежда (134)Благодійна творча зустріч з авторським дитячим музичним театром «Надія» ДДМШ №3 і Будинку вчених м. Дніпропетровська.  Спектакль «Птиця Щастя»

Напередодні декади свят до Дня людини поважного віку, 28 вересня 2015 р., ветеранів територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Бабушкінської районної у місті Дніпропетровську ради за багатолітньою традицією привітала Відмінник культури України, член Асоціації композиторів Національної всеукраїнської музичної спілки, музичний керівник, композитор, сценарист, режисер-постановник спектаклів авторського дитячого музичного театру «Надія» Дніпропетровської дитячої музичної школи №3 та Будинку вчених м. Дніпропетровська Валентина Миколаївна Фалькова зі спектаклем «Птиця Щастя» за мотивами однойменної казки Моріса Метерлінка.

Залунала таємнича музика чарівного спектаклю з-під рук концертмейстера Ірини Валентинівни Єгеревої, і казкове дійство розпочалось. Вражали і різнобарвна професійна музика кожної музичної картини Валентини Фалькової, і класичні та сучасні танці в постановці хореографа Олени Анатоліївни Петалли, і, головне, – як цю ЖИВУ музику і танці виконували діти! Двадцять сім артистів дитячого музичного театру «Надія» своєю грою, співом, рухами танцю та душі ніби казали дорослим: «Перестаньте сваритися, стріляти один в одного, подаруйте мир нам і спокій!»  Недаремно через всі перепони і страхіття дівчинкою Мітіль і юнаком Тільтілем була знайдена Синя Птиця – символ Любові і Щастя.

Ветерани-глядачі зі слізьми на очах в повній тиші продивилися весь спектакль. Та тільки гучні оплески переривали цю тишу – і головним героям, і Феї Берілюні, і Душі Світла, і Воді, і Вогню, і Хлібу, і Ночі, і Песику, і Киці, і Лісу, і Часу, і Насолоді, і маленьким Привидам, і Радощам з Блаженствами, і Дітям Майбутнього, і Дівчинці, яка одужала і, власне, Синій Птиці.

Фінальний хор «Птиця Щастя»  у виконанні всього театрального колективу вразила чистотою виконання складної мелодії на три голоси. І ще довго учувалися вільні строфи цієї пісні:

Надія губ, надія очей і рук,
А в піднебінні тане, никне чистий звук.
  
Турботи і тривоги, а мрії чистоту       
Не досягти, як і підхмар
’я висоту.

Птиця Щастя, немов зірки блиск,                                    
Раптом спалахне, то раптом згасне.  
Чекаймо її день, і рік, і мить,                
Чекаймо її день, і сто століть.    

Прилети до нас, Птиця Щастя! 

Під впливом доторку до Прекрасного відбулося прощання ветеранів з чудовим колективом і його непересічними педагогами під керівництвом автора більше двадцяти музичних дитячих спектаклів – Валентини Фалькової.

Підростайте, діти! Люди, посміхайтеся! Мрійте і сподівайтеся!

Більше фото: https://www.facebook.com

 

Олена Швець-Васіна,

організатор культурно-дозвіллєвої роботи територіального центру

соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

Бабушкінської районної у місті Дніпропетровську ради