Колективний збірник «…і вічне Тарасове слово…» презентований у столиці

12068480_879118282137360_8825455237307211538_o6 жовтня у Національній спілці письменників України презентовано колективний збірник творів до 200-річчя Т. Г. Шевченка – книги, яка побачила життя нещодавно на окупованій російським загарбником території нашої держави – Донеччині.

– Збірник планувалося видати ще в 2013 році, але розпочалися події на Майдані, далі – війна. Та  ця книга мала народитися попри все. Дуже добре, що так і сталося, – розповів голова Красноармійського творчого об’єднання «Суцвіття», упорядник літературно-художнього видання, який і привіз книгу до столиці, Віталій Михайлов.

До збірки ввійшли твори українських та зарубіжних літераторів, присвячені життю і творчості Тараса Григоровича Шевченка. Серед авторів – Дмитро Павличко, Ліна Костенко, Іван Драч, Інна Ковальчук, Олександр Хмельовський, Ярослав Веприняк, Тетяна Череп-Пероганич, Павло Романюк, Любов Сердунич, члени творчого об’єднання «Суцвіття» та багато інших.

Модерував захід один із співавторів, редактор та автор передмови, секретар Національної спілки письменників України Петро Засенко.

– Тарас Шевченко належить до тих визначних постатей людства, творчість яких не підвладна часові. Проминають епохи, міняються покоління, на зміну одній суспільній формації приходить інша, а влада Шевченкового генія лишається неопалимою купиною у просторі нашої духовності, – наголосив під час своєї розповіді про роботу над збірником Петро Засенко.

– Цю книгу має почитати якомога більше людей, – зазначив присутній на презентації український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч, Герой України Іван Драч.

В обговоренні презентованого видання жваву участь взяли громадський діяч, правозахисник, народний депутат України І скликання Олесь Шевченко, поети Віталій Павловський, Василь Соловей та представники«Шевченкової родини» на чолі зі своїм координатором Олександром Ліщенком. Окремі поезії, вміщені в книзі, зачитав поет і прозаїк, перекладач, драматург, актор театру і кіно, ведучий літературних програм Національної радіокомпанії України Василь Довжик.

Отож пам’ять про Кобзаря увіковічнено українськими поетами, прозаїками та художниками ще в одній книзі.Бо вічне назавжди Тарасове слово!

Більше фото: https://www.facebook.com

Тетяна Череп-Пероганич,
член НСПУ