Фестиваль музики Валентина Сильвестрова в Домі освіти та культури «Майстер Клас»

silvestrov_fest-01-01-0117 жовтня о 17:00 в Домі освіти та культури «Майстер Клас» (Лаврська, 16 А) стартує Фестиваль музики Валентина Сильвестрова. Подія інспірована появою унікального проекту «Багателі» (як визначає їх Валентин Сильвестров, це «музичні вірші без слів) – музичних творів на 5-ти компакт-дисках у виконанні автора. Це повне видання «багательного епосу» Валентина Сильвестрова, що побачило світ завдяки українському видавництву «Дух і Літера». Уперше 21 цикл музичних творів представлено у музичному форматі.

Завантажте і видрукуйте безплатне запрошення.

Костянтин Сігов, директор видавництва «Дух і Літера»:

«Багателі – це музичні зернята нових псалмів, вони виводять їх із замкненості в зоні сакрального й повертають у коло людського життя (по той бік протиставлення сакральне – профанне). Музика сама збирає їхню зернину до зернини. Перенесення уваги на ці музичні зерна веде до подолання розриву між «піснями. Які співаємо», з одного боку, та псалмами – з другого».

Перший концерт фестивалю музики Валентина Сильвестрова 17 жовтня представить багатогранність таланту композитора – від його вокальних композицій, фортепіанних творів до експериментів з різними камерними інструментальними складами. В одному концерті об’єднаються кращі українські виконавці, чия творчість особливим чином пов’язана з делікатним прочитанням творів композитора. Програма буде представлена в особливій камерній атмосфері, адже музика Валентина Сильвестрова вимагає витонченого, обережного доторку не лише музиканта-виконавця, а й слухача-співрозмовника. Наступні чотири концерти представлять на сцені Дому освіти та культури «Майстер клас» окремі програми учасників фестивалю. Організатори запланували долучити до участі й закордонних виконавців.

У програмі:

Концерт (початок о 17:00)

Інструментальна частина:

 • «Миттєвості Моцарта» для фортепіанного тріо у виконанні Дмитра Таванця (рояль), Маріани Скрипи (скрипка), Золтана Алмаші (віолончель);
 • 2 елегії пам’яті В. Сусліна у виконанні Золтана Алмаші (віолончель);
 • «Мелодії миттєвостей» - 2: «Триптих» три цикла для скрипки і фортепіано, Чотири «Багателі» ( присвята Герману Сафонову) у виконанні Валерія Матюхіна (рояль), Богдани Півненко (скрипка); 
 • Три п’єси: 1-2 «Миттєвості Моцарта», «Миттєвості осені»; Різдвяні присвяти; Присвята Р. Шуману,  Присвята Ф. Лісту у виконанні Євгена Моторенка (рояль);
 • «Ікона» для струнного квартету у виконанні творчої майстерні Мирослави Которович АртеХатта;
 • Три миттєвих вальси для арфи й скрипки, тв. 278.: «Мирославі Которович», «... Наталії Кметь», «...Богодару Которовичу» у виконанні Наталії Кметь (арфа), Мирослави Которович (скрипка)

Вокальна частина (у виконанні Інни Галатенко (сопрано), Олег Безбородько (рояль):

 • Прем’єра: дві пісні: «Все упованіє моє...» на слова Т. Шевченка та «Елегія» на слова П. Тичини;
 • Прем’єра: дві пісні: «Поставлю хату і кімнату...» на слова Т. Шевченка та «Пастораль» на слова П. Тичини;
 • «Прощай» на слова Дж. Кітса у перекладі С. Крутікова
 • Прем’єра: «Смерть Поэта» на слова М. Лермонтова
 • «Пою, когда душа...» на слова О. Мандельштама

Презентація циклу циклів «Багателі» (Початок о 19:30)

За участі Валентина Сильвестрова відбудеться офіційна презентація циклу циклів «Багателі». Модератор – Леонід Фінберг.

Виставка робіт Бориса Єгіазаряна (з 17:00)

Візуальну настроєву історію музичних образів маестро Валентина Сильвестрова підтримують роботи маестро витончених художніх образів Бориса Єгіазаряна.  Художник у такий спосіб висловить власне захоплення музикою Валентина Сильвестрова.

Фестиваль музики Валентина Сильвестрова в Домі освіти та культури «Майстер Клас»:

Презентація циклу циклів Валентина Сильвестрова «Багателі»

Дата: 17 жовтня, 17:00

Організатори:

 • Дім освіти та культури «Майстер Клас»
 • Національний університет «Києво-Могилянська академія»
 • Центр європейських гуманітарних досліджень
 • Центр досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства
 • Видавництво «Дух і Літера»

Партнер: Товариство «Інфопульс-Україна»

Завантажте і видрукуйте безплатне запрошення