Наша відповідь загарбнику Путіну

Обкладинка книжки -чнянц¦ в АТОВ Ічні тепло вшанували матерів, чиї сини мужньо стали на захист Вітчизни, а також визначних волонтерів.

«Ічнянці в АТО (сто бійців)» – так називається книжка спогадів вояків, уродженців Ічнянщини, про їх участь у визвольній війні українського народу проти російських окупантів. Водночас це – прониклива книжка пам’яті про героїв-земляків, які не повернулися з цієї жахливої війни, віддали свої молоді життя за свободу нашої України та рідного краю в боротьбі з шовіністичною, зажерливою імперією «царя» Путіна.

Як розповіла автор-укладач книги Олеся Реута, відверті спогади бійців переплітаються тут із загальнодержавними подіями 2014-2015 років. Автор прагнула проаналізувати, пояснити читачам причини віроломної російської військової агресії, об’єктивно дослідити страшні та криваві події захоплення українських територій, причини перемог і поразок нашої армії, зафіксувати моторошні злочини путінського режиму зі слів очевидців війни. Це – наша відповідь кровожерливому кремлівському «імператору», який вихвалявся, що вже за тиждень російські горлорізи дійдуть до Києва. Однак підступний план «Новоросії» зазнав краху – в Україні ожив звитяжний козацький дух!

На зустрічі в Ічнянській школі мистецтв авторку і волонтерку Олесю Реуту урочисто нагородили орденом «За розбудову України». Про мужню, небайдужу землячку було сказано немало добрих слів. Адже волонтерською діяльністю Олеся активно займається з Майдану. З її ініціативи в Ічні постала капличка на честь героїв «Небесної сотні» та вояків АТО. А тепер вийшла й книжка про наших захисників Вітчизни. Авторка щиро подякувала меценату – депутату обласної ради Вікторові Кияновському, який проводить велику волонтерську роботу – за його підтримки на Донбас постійно курсують авто з благодійною допомогою для бійців АТО, і саме Віктор Павлович посприяв у виданні книги.

До речі, це важливе дослідження буде продовжено – Олеся Реута вже готує другий том, і, очевидно, будуть також третя та четверта її книжки... «Я написала про сто наших відважних земляків, а їх, захисників Батьківщини з Ічнянщини, знаю, вже понад 400, – говорить автор, депутат районної ради від партії «Свобода». – Тому писатиму, доки не зафіксую спогади усіх. Адже це – дуже важливо для нас із вами, для правдивої історії України».

Орденом «За розбудову України» нагородили також відомого мецената Віктора Кияновського, очільницю благодійної організації «Тиловий фронт Ічнянщини» Ніну Кошмар, знамениту волонтерку Тетяну Дорошенко, котра вже сімнадцять разів (!) побувала в АТО і знову лаштується туди в дорогу з благодійним вантажем (її чоловік – Вадим – рік був на фронті, він служив у 41-му батальйоні). Відзначили й солдатську матір Людмилу Брицю, чий син Дмитро воював в АТО. Проникливим та зворушливим стало нагородження орденами «За розбудову України» Зінаїди Кривонос, матері загиблого на Донбасі, поблизу Донецького аеропорту, танкіста Станіслава Кривоноса, та Ольги Яцели дружини бійця Володимира Моісеєнка, який поліг смертю хоробрих.

Також матерям з Ічнянщини, чиї сини були поранені на війні чи зараз боронять Вітчизну в АТО, вручили медалі «За гідність і патріотизм».

У хвилюючій зустрічі взяли участь і керівники Ічнянщини, ветерани, представники Міжнародної літературно-мистецької Академії України, члени Ічнянського районного об’єднання літераторів «Криниця» (котре об’єднує понад 50 творчих людей), працівники культури та освіти, молодь, школярі.

«Мене вражає патріотизм і звитяга ічнянців! Маленька Ічня демонструє світові велику, глибоку, самовіддану любов до рідної України, – наголосив гість із Києва, видатний літературознавець, академік Микола Жулинський. – Тут вшановують загиблих бійців і піклуються про їхні родини. І коли я бачу, як Ічня буквально розквітає чудовими, яскравими вишиванками, то й самому хочеться неодмінно вбратися у гарну вишиту сорочку, демонструючи єдність із цими мужніми, чуйними, духовними, шляхетними, працьовитими людьми, патріотами України та свого рідного краю. Тому я знаю, що ніхто й ніколи не переможе України, коли її захищають такі герої».

Сергій ДЗЮБА

Фото Наталії ЄПІФАНОВИЧ  

Олеся Реута з Віктором Кияновським

Олеся Реута з Віктором Кияновським

Учасники свята
Учасники свята