Юлія Качула: «Слухай українською!»

Julia2Перша пісня проекту «Слухай українською!» з’явилася спонтанно. До концерту потрібно було швидко підготувати франкомовну пісню, та ще заспівати її дуетом. Але пісня все ніяк «не лягала на душу». Саме тоді й виникла ідея заспівати цю пісню рідною українською мовою. Після концерту усі були настільки приємно вражені, що потім просили виконувати її знову і знову. Пісня стала своєрідною «родзинкою» концерту. А згодом почали звертатися вчителі та учні музичних, вокальних закладів з проханням, чи можна використовувати текст для занять та іспитів.


Дивовижна пісня «Je t'aime» Лари Фабіан (Lara Fabian) — українською! Слова та виконання Юлії Качули.

Знаковим для мене став такий випадок на одному вокальному конкурсі. Член журі, справжній носій іноземної мови, сказав учасникам: «Це чудово: розвиватися, вивчати, співати іноземні пісні, але я нічого не зрозумів з того, що ви тут виспівували. Акцент, неправильна вимова – все це неприємно вражає слух і втрачається не тільки зміст, а й думка, яку поет хотів донести шанувальникам пісні». Мені стало тоді так прикро, бо є стільки прекрасних, вічних пісень, мелодій, їх так хочеться співати! Але не кожен може ідеально заспівати французькою, іспанською, грузинською, на івриті і т. д. Це, напевне, можливо лише тоді, коли досконало вивчаєш пісню «під наглядом» ідеального знавця іноземної мови, її вродженого носія. А мені так захотілося, щоб у всіх була можливість передати мелодику, зміст, емоцію пісні так, як ти максимально досконало можеш зробити лише рідною мовою.


Ніно Катамадзе (Nino Katamadze), «Once in the street» — українською мовою! Слова та голос — Юлії Качули.

Але найголовніша мета проекту «Слухай українською!» для мене особисто – це ще одне підтвердження того, яка ж у нас співуча, мелодійна – найпісенніша мова на світі! Я пишаюсь цим і готова про це нагадувати знову і знову кожною новою «українізованою» піснею!

Юлія Качула


Хуліо Іглесіас (Julio Iglesias) «Historia de un amor» — українською мовою! Слова та голос — Юлії Качули.


Ellie Goulding «Burn» — українською мовою! Слова та виконання — Юлії Качули.


Adele «Hello» — українською! Слова та виконання — Юлії Качули.


Loreen «Eupforia» — українською! Слова та виконання — Юлії Качули


Музика — Michel Legrand з к/ф «Шербурзькі парасольки» - українською мовою!
Слова Юлії Качули, виконання — Сергій Сидоренко та Юлія Качула.


«Milim» (Harel Skaat) тепер співається українською! Слова і виконання — Юлії Качули.

* * *