Святкування Калити та «Козацький гарт»

unnamed10 грудня Український дім, Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності, Козацька Лицарська Школа   запрошують на святкування Калити та на «Козацький гарт»!

На Сході України – війна. Війна не лише за територію, а і за цінності, звичаї, ідентичність. Українські воїни на фронті виявляють особливе лицарство і мужність, бо любов до рідного краю і звичаїв гартували їх змалку. Калита-забава на Андрія – і є тим народним святом, в якому чи не найяскравіше можна виявити свою міць, відвагу, кмітливість.

Свято Андрія – це свято неодруженої молоді, Калита у хлопців, ворожіння у дівчат – спроба заглянути у майбуття. Тож на випадково у буремному 2013-му році, 13 грудня, Андріївські вечорниці вийшли на Майдан, щоб гуртом захистити своє майбутнє. Тоді, під час Революції Гідності, виникла традиція широкого відзначення народних свят новорічно-різдвяного кола у центрі столиці. На Майдані, відстоюючи власні права та національну гідність, протестувальники з особливою глибиною переосмислювали й утверджували власні традиційні цінності – співали народних пісень, навчалися народних танців, провадили календарні обрядодійства. Давні різдвяні символи рясніли на головній площі країни – дідухи, Різдвяна Шопка, Святий Миколай, церковні передзвони, хода із Різдвяними зорями... Адже Майдан був не лише за політичну, а й духовну свободу. Фольклорні гурти, музеї, науковці, активісти культури віднайшли на Території Гідності свої вдячні багатотисячні аудиторії.

Тож, запрошуємо згадати і створити настрій єднання і величі разом, беручи участь у народному святі «Калита на Андрія». Особливим елементом відзначення свята є Калита – символ життєдайної енергії сонця, символ перемоги добра над злом, життя над смертю, світла над пітьмою. Під час свята проводиться безліч козацьких забав, змагань та випробувань. І тільки найспритніші юнаки та дівчата мають право кусати Калиту першими, щоб насититись сонячною енергією до початку Нового року – приходу весни. 

Утвердити дух майданівців-звитяжців покликаний Козацький гарт – відзначення свята сили і краси. Учні та викладачі Козацької Лицарської Школи продемонструють мистецтво бою «Гопак» з використанням давньої козацької зброї, змагатимуться у козацьких забавах та кубок «Калити», реконструюючи давні українські звичаї! Лише так плекатимемо майбутніх відважних воїнів-захисників України.

У ПРОГРАМІ ЗАХОДУ:

 презентаційні виступи учнів Козацької Лицарської Школи та змагання за кубок «Калити»;

показові виступи Арт-шоу «Гопак»;

вечорниці на Андрія, традиційна Калита, ворожіння дівчат на долю, а також козацькі забави і танці від гурту «Буття»;

частування гостей козацьким кулішем і узваром.

ВХІД ВІЛЬНИЙ!

Організатори: ДП «Український дім», Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності, Козацька Лицарська Школа.

Час проведення:  з 14:30 до 17:00 год.

Місце проведення: Український дім, 1-й поверх.

ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯза телефоном +38 (067) 508 26 39 або на електронну адресу:maidanmuseum@gmail.com