Запрошуємо на творчий вечір Вікторії Рутковської

30 серпня 2017 • 17:00 • Національний музей літератури України • вул. Богдана Хмельницького, 11

В рамках музейних сезонних поетичних вечорів «Поезія з присмаком кави» 30 серпня в Національному музеї літератури України відбудеться творчий вечір поетеси, журналістки Вікторії  Рутковської. Учасниками заходу будуть поетеса Тетяна Череп-Пероганич,  народна артистка України Світлана Мирвода та лауреати  всеукраїнських конкурсів Ганна Ярмолюк та Ганна Маковська.

Рутковська Вікторія Борисівна народилася в Києві в родині гуманітаріїв (батько був філософом-соціологом, журналістом; мати – педагог, народознавець, журналіст). Вікторія закінчила Київський державний інститут культури імені О.Корнійчука, другу спеціальність – соціальний психолог – отримала в Київському педагогічному університеті імені Б.Грінченка.

Трудовий і творчий шлях розпочала в Київському палаці культури  профспілок «Жовтневий», де була організатором і режисером багатьох клубних заходів і тематичних концертів, серед них – великих фольклорних вечорів, які стали справжньою подією в культурному житті столиці. Одразу після інституту причастилася  народної поезією, обрядовою творчістю, їй пощастило познайомитися з носіями місцевої традиції, виконавцями аутентичних пісень і обрядів, які виступали на сцені Палацу у  народознавчих святах, під час П Міжнародного фестивалю фольклору у 1990 році.

В Інституті підвищення кваліфікації працівників культури, де пізніше працювала, упорядкувала близько десяти збірок обрядових матеріалів і сценаріїв, які неодноразово перевидавалися. Перші статті в пресі на виховні і психологічні теми побачили світ в журналі «Обдарована дитина», «Дитячий садок», «Краєзнавство. Географія. Туризм»; «Шкільний світ». 

Тематичний діапазон публікацій  Валькової  широкий: це народний календар, традиції; огляди концертів художніх колективів, фестивалів, виставок, свят; творчі портрети фольклорних, джазових і естрадних і виконавців. Вона автор численних статей з питань народної творчості і професіонального мистецтва, сценаріїв у масових і спеціалізованих виданнях: «Освіта», «Говорить і показує Україна», «Культура і життя», «Профспілкові вісті», інформаційно-методичному журналі «Сільська школа України»; часописах молодіжного дозвілля «Позакласний час» та «Не журись!». 

Зростає як творча особистість з багатогранними інтересами. Періодично виступає на радіо у  культурологічних і мистецьких програмах.

З 2003 року –  член Національної спілки журналістів України.

В поетичному доробку має кілька сот віршів, сонетів, од, поем, ліричних етюдів; окремі друкувалися в періодичній пресі, тижневику «Слово Просвіти», журналі «Волинь моя», обласних виданнях. Її поезії звучать в ефірі, на концертах, їх можна прочитати в Інтернеті на поетичних порталах, де мають позитивні відгуки, зокрема на портал «Жінка-українка».

Чимало уваги Рутковська приділяє громадській роботі, активний член клубу «Волинянка» МГО «Волинське братство» і волонтерської групи «Бойові швачки», співає в народному хорі «Оболонь», ансамблі «Волиняни».

Поетичний шлях Вікторії вийшов на магістральну пряму, у неї ще все попереду, адже досконалості немає меж. Побажаємо їй досягти професіоналізму, частіше друкуватися  і незабаром видати  збірочку поезій, та й не одну. А ще сподіваємося почути на її тексти пісенні твори. Успіху і натхнення, нехай  розквітає її талант і дарує радість читачам, рідним, друзям!