Ольга Янушкевич – автобіографія

Ольга Янушкевич (народилась 19 лютого 1968 року у смт Теплик Вінницької області)  українська композиторка, «Відмінник освіти України», член Асоціації діячів естрадного мистецтва України.

Народилась у родині лікарів. Нині – методист Вінницької академії неперервної освіти та обласного Будинку учителя, керівник вокальних ансамблів.

Вінниччина – край мого дитинства, у якому я народилась, живу і працюю. Тут всі духовні місця, де знаходяться Костел, Православний собор. Та, мабуть, найбільше парк, у якому збереглися дерева, посаджені ще відомим хірургом Миколою Пироговим, та де розміщений Національний музей-садиба Миколи  Пирогова. Я тут відчуваю зв’язок музики і медицини. Власне, попередити «розпад» душі можна за допомогою музики, звуків.

Я з тих місць, де народився геніальний композитор Микола Леонтович. Може, славнозвісний «Щедрик» якому, до речі, сто років, теж мав на мене вплив. Але, гадаю, це йде з родини, у нас завжди дома звучала музика. Мій батько Микола Йосипович працював головним лікарем, і при Теплицькій районній лікарні створив хор медичних працівників. Є такий модний нині вислів, як музикотерапія. І наразі наукою доведено позитивний вплив музичних творів на організм людини.

А ще в родині панував культ книги. Моя бабуся напам’ять читала «Кобзаря». Звісно, це не могло не вплинути на мене. Тому не дивно, що маю збірник вокальних творів «Величайся, родинонько, у піснях».

У репертуарі: родинні, дитячі, патріотичні, інструментальні, духовні, естрадні, ліричні, а capella,дитячі музичні казки. А послухайте, які чарівні назви пісень та музичних альбомів: «Посміхнись», «Обереги святі – рушники», «Матіола», «Квіти для мами», «Мамина усмішка», «Веселкова пісня», «Метелики-веселики»…, «Музики дивограй», «Дівочі мрії», «Дякую Тобі, Боже»...

При Немирівській дитячій музичній школі створила вокальну студію «Мрія». Зразкова вокальна студія «Мрія» – це перш за все була моя мрія створити дружній колектив батьків і дітей. Упродовж 12 років було записано 7(!) аудіоальбомів пісень, останній з них «Дякую Тобі, Боже». В душі я романтик, тому живу у світі мрій. І цю мрію несу людям…

Якби мене запитали, що таке скрипковий ключ … То, без сумніву, скрипковий ключ до сердець. Чи знаєте ви, що у назвах нот – зв’язок з Господом, Творцем усього на землі. Наприклад, «до» – «dominus» і т. д. А мистецтво взагалі, за висловом Миколи Гоголя, «незримі сходинки до християнства». І цим все сказано…

Творчі здобутки

Лауреат літературно-мистецької премії ім. Марка Вовчка. Володар Гран-прі у номінації «Автор» Всеукраїнського пісенного конкурсу «Кролевецькі рушники» (2006 р.), Всеукраїнського конкурсу авторської пісні «Мій рідний край» (2015 р.). Здобула I місце у номінації «композиція» Міжнародного пісенного фестивалю мистецтв «Зірки пекторалі» (2011 р.), II місце Всеукраїнського конкурсу керівників художніх колективів «Золотий Орфей» у цій же номінації («композиція») 2012 р. у м. Дніпропетровськ; володар титулу «Кращий акомпаніатор» Всеукраїнського конкурсу «Осіннє рандеву» (2001 р.). Стала лауреатом «Пісенного вернісажу» (м. Київ, 2011 р.), фестивалю «Прем’єра пісні» (м. Київ, 2014 р.)  отримала диплом «За внесок у фестивальний рух» (м. Ялта, 2011 р.), нагороджена грамотами Міністерства культури 2013 р., Національної спілки письменників України, Департаменту освіти і науки Вінницької ОДА та ін.

Маю звання: «керівник гуртка-методист» з 2011 р., «викладач-методист» з 2012 р., «методист вищої категорії» з 2016 р. Здобула  II місце на Всеукраїнському конкурсі педагогічної майстерності «Джерело творчості» у номінації «керівник гуртка вокального та музичного мистецтва» (2015 р.)

Член Експертної ради по підготовці нових програм з музики для шкіл України (2005 р.).

 Авторські пісні увійшли до нових програм з музики, затверджених Міністерством освіти і науки України. Учасниця п’яти Всеукраїнських педагогічних нарад. Читаю лекції на запрошення інститутів післядипломної освіти працівників освіти і культури, вищих та середніх спеціальних закладів України.

Авторка 7-ми аудіоальбомів авторських пісень: «Дитинства світ», «Я малюю мрію», «Дай, Боже, щастя», «Коли співає «Мрія», «До рідного дому», «Посміхнись», «Дякую Тобі, Боже» та 5-ти книг-пісенників: «Веселкова» (2003 р.) – з грифом Міністерства освіти України; «Дорога до мами» (2004 р.); альбому романсів «Дзеркало душі» (2006 р); збірника вокальних творів з методичними рекомендаціями «Величайся, родинонько, у піснях» (2014 р.), книги духовних пісень «Дякую Тобі, Боже» (2017 р.).

У доробку – понад 600 різножанрових пісень: романси, дитячі, пісні a capella і патріотичні, молодіжні, духовна та інструментальна музика, дитячі музичні казки.

2006 р. запровадила проект «Давайте дружити школами», 2016 р. – проект  «Нові імена».

Очолювані мною колективи та солісти є лауреатами низки численних фестивалів і конкурсів усіх рівнів:

Міжнародних:

 • вокальної і хорової музики ім. Ф. Шаляпіна (2005–2006 рр, 2011 рр., I–II місця)
 • «Гуральський карнавал» (Польща, 2010 р., I місце)
 • «Музична парасолька» різних років (м. Вінниця, Гран-прі, I місця)
 • «Україна – Захід XXI ст.» різних років (м. Івано-Франківськ, I–II місця)
 • «Зірки пекторалі» (2011 р., 2012 р., м. Ялта, Гран-прі, I–II місця)
 • «Мелодії вічності» (м. Кролевець, I місця 2005 р. , 2012 р.)
 • «Мелодія для двох сердець» (м. Київ, I місце)
 • «Морська мушля», «Созопольська панорама» (Болгарія, I–II місця)
 •  ім. М. Конопницької (Польща, 2011 р., 2012 р. – II місця)
 • «Барвистий віночок» (м. Дніпропетровськ, 2012 р., 5 переможних дипломів, у тому числі Гран-прі).

Всеукраїнських:

 • сучасного українського романсу «Осіннє рандеву» (2003–2004 рр., м. Миргород, Гран-прі)
 • «Пісня над Бугом» (2011 р., м. Хмельницький, III місце)
 • «Українська родина» (2008 р., м. Київ, 7 переможних дипломів у різних номінаціях і категоріях)
 • «Закарпатські соловейки» (I місце)
 • «Крок до зірок», «Зірки, на сцену»
 • «Червона калина» (м. Тернопіль, I–II місця)
 • «Калиновий спів» (м. Кіровоград, 2013 р., І місце; 2015 р., II місце)
 •  «Мій рідний край» (2015 р., м. Очаків, І місце)
 •  «Хіт-.парад» (м. Львів, І місце, 2016 р.) «Вишгородська мадонна» (м.Вишгород, II місце, 2016 р.)
 • «Пісенний драйв» (м. Очаків, II місце, 2017 р.)

Обласних та регіональних:

 • «Перлинки Поділля»
 • «Подільський первоцвіт» (різні роки, I–II місця)
 • «Подільська весна» (різні роки, I–II місця)
 • ім. Р. Скалецького (м. Бершадь, Гран-прі)
 • Другого та третього регіональних конкурсів виконавської    майстерності серед молоді та юнацтва (м. Вінниця, II місце) Студія «Мрія» – переможець хіт-параду «Музичні барви» на телеканалі «Віта» багатьох років.

Провела 18 авторських вечорів, останні з яких – 09.11.2010 р. у Будинку вчителя м. Києва, 18.05.2013 р. у м. Немирів, 02.06. 2014 р. у Будинку вчителя м. Вінниця, 22.12.2014 р. в ОЦНТ м. Вінниця  22.06.2015 р. у мистецько-концертному залі  ім. Івана Козловського (м. Київ), 20.02.2017 р. у м. Вінниця. У співпраці з поетом Олександром Коротко (м. Київ) проведено 12.10.2017 р. мистецький проект «Інтервенція сонця» у м. Вінниця.

Друкуюсь у журналах, альманахах, хрестоматіях, у т.ч. Міністерства освіти і науки України: «Мистецтво і освіта», «Музичний керівник», «Дошкільне виховання», «Малятко», «Подільське перевесло», «Світлиця», «Пізнайко» та ін.

Пісні лунають з ефірів державного, обласних і районних теле- і радіопрограм, щоденно в навчальних закладах України. Вони входять до книг і аудіоальбомів моїх співавторів і виконавців: Н. Шаварської, О. Калінчук, Л. Федорука, С. Мирводи, О. Василенка, А. Благодира, М. Ясакової, Н. Погребняк, тріо бандуристок національної телерадіокомпанії України, Л. Недін та ін.

Член журі низки Всеукраїнських та обласних конкурсів, як-от: «Аскольдів глас, «Дитячі мрії», «Пісенний драйв», «Колискова пісня», «Проліски надії» та ін.