Terra Poetica

Презентована англомовна антологія «Terra poetica»

10151234_800822336646075_7935609582721032512_n Минуло два місяці, як в Україні пройшов Міжнародний поетичний фестиваль «Terra poetica», який відвідали представники з 11 країн світу (Англія, Уельс, Шотландія, Естонія, Швеція, Ізраїль та інші). Нагадаємо, що це була перша спроба першого поетичного Євробачення, де був залучений інтерактив (Смс, онлайн голосування). Засновницею та головою оргкомітету виступила поетка, громадська діячка, секретар правління НСПУ Леся Мудрак.

За результатами фестивалю видавець Іван Степурін зусиллями видавництва «Самміт-книга» надрукував  англомовну антологію «Terra poetica». Вона репрезентує сучасний літературний процес – як світової, так і української літератури. Антологія вміщує добірки поетів з 17-ти країн та понад 30 українських авторів. Передмову до книги написав відомий літературознавець, доктор філософії Дмитро Дроздовський, ілюстрації Христі Лукащук.

Знайомтесь - лауреати міжнародного поетичного фестивалю «Terra poetica»!

DSC09571_300x220_3bfМіжнародний поетичний фестиваль «Terra poetica», який цього року було вперше проведено в Україні, завдяки  зусиллями відомої поетки та громадської діячки Лесі Мудрак.

Фестиваль передбачав конкурс для іноземних учасників з 10 країн світу: Гіларі Шірз (Британія), Морін Велдон (Уельс), Морель Сміт (Шотландія), Діті Ронен (Ізраїль), Христина Ленковська (Польща), Ак Вельсапар (Швеція), Юрій Талвет ( Естонія), Дімітр Хрістов (Болгарія), Катеріна Стойкова-Клемер (США) , Слагана Атанасова (Македонія).

Хроніка «Terra Poetica» в Україні

Завершився майже тижневий марафон міжнародного поетичного фестивалю «Terra poetica», а незабутні враження, переживання і спогади знову й знову постають у яскравих формах. Важливо, що він відбувся в Україні 20-24 жовтня, не зважаючи на війну, економічну кризу і загальну апатію до лірики, технічні недогляди, проколи й мінуси… Але – це була подія. Подія, яка зібрала Театри!

Коли востаннє Вам доводилося слухати поезію не камерно, не в ресторації, чи на літмайданчику? атож…

«Terra poetica». Урочисте відкриття

10687884_10205099728035372_919826802516314678_o20 жовтня у Національному академічному музично-драматичному театрі імені Івана Франка відбулося урочисте відкриття Міжнародного фестивалю поезії «Terra poetica». Ініціаторм його проведення на теренах України, засновником виступила українська поетеса Леся Мудрак.

Чи не вперше незалежна Україна на одній сцені приймала відомих поетів з 15 країн світу, серед яких: Katerina Stoykova-Klemer (США), Hilary Sheers (Британія), Maureen Weldon (Уельс), Diti Ronen (Ізраїль), Slagana Klukaka (Македонія), Jüri Talvet (Естонія), Morelle Smith (Шотландія), Димитр Христов (Болгарія), Krystyna Lenkowska (Польща), Mischa Аndriessen (Нідерланди), Ak Welsapar (Швеція), Hirochi Kataoka (Японія) та українських авторів, яких оголосив голова журі конкурсу Дмитро Дроздовський (Мар’яна Кіяновська, Олена Герасим’юк, Ігор Павлюк, Анна Багряна та ін.).

Організатори Міжнародного поетичного фестивалю «Terra poetica» оприлюднили список акцій фестивалю в Києві

Програма фестивалю, поки що тільки м.Київ, будуть доповнення та уточнення

19 жовтня 

  • 18.00 - 20.00 Фонд культури України Вечір знайомств, вул. Липська, 16

20 жовтня

Леся Мудрак про блиск і злидні українського етапу Всесвітнього фестивалю поезії

Лесю, восени минулого року ти стала лауреаткою Всесвітнього фестивалю поезії «Дітет де Наіміт» (що відбувався в Македонії й Албанії), отримавши першість. Це справді великий успіх, але чому в Україні про цю перемогу практично не було розголосу?

Не варто запевняти, що розголосу зовсім не було (усміхається). Відгукнулося чимало періодичних видань («Буквоїд», «Друга читача», «Літ. Україна», «Українська літературна газета», «Аргументи і факти», «Взгляд», «Вероятно», «Вечірні вісті», «Кореспондент», «Сільські вісті» і т. д), та інших інтернет-ЗМІ, а також Дніпропетровське й Рівненське телебачення. Принаймні,  я вдячна усім журналістам, які поширили цю інформацію. Втішена, що є небайдужі люди…

«Танго-блюз: Мистецтво запитань і відповідей» - у рамках Міжнародного поетичного фестивалю «Терра поетіка»

У рамках Міжнародного поетичного фестивалю «Терра поетіка» 27 квітня в ресторації «Панорама» відбувся вечір «Мистецтво запитань і відповідей».

Таку серію світських вечорів започаткували напередодні новоріччя головний редактор інтернет-видання «Гучні імена» Ірина Новоставська та поетка Леся Мудрак.

Мета заходу – синтез та синкретизм мистецтв, плавні переходи, переливи поезії й танцю, з танцю – в живопис, з живопису – у вокал та музику. Подекуди, цей захід нагадує таке собі театралізоване дійство, такий візуально-інтелектуально-емотивний струс…

Дегустація Міжнародного поетичного фестивалю "Terra poetica" (відео)

Мистецтво у найдраматичніші періоди історії було запорукою гуманітарного позитиву й креативного наповнення, коли розрадою і підтримкою людської сутності мусить бути духовне, художньо осмислене Слово як «оселя духу», за твердженням М. Гайдеггера. Як потверджує дійсність, письменники ніколи не лишалися осторонь революцій. Літератори були першими, проти яких застосовували жорстокі санкції: арештовували, розстрілювали, катували. Як підтвердженням є письменники «розстріляного відродження», письменники-«дисиденти»…

Новий мистецький вечір "Танго-блюз: Мистецтво запитань і відповідей"

27 квітня о 18.00 Леся Мудрак та Інтернет-видання "ГУЧНІ ІМЕНА" презентують новий мистецький вечір "Танго-блюз: Мистецтво запитань і відповідей"
у ресторані "Панорама".

Захід відбувається у рамках проекту "Мистецтво танцю" та Масштабного, Престижного, Міжнародного поетичного фестивалю "Тера поетіко".

На Вас чекає виконання танго опери, французького танго, українського танго, вишуканого блюзу, читання прозових і поетичних текстів. Багато вишуканої музики. Показ довершеного танго стилю і венеціанських масок.

Міжнародний поетичний фестиваль «Terra Poetica» — тепер в Україні

Робити Міжнародний поетичний фестиваль у скрутні й непевні часи нашої країни - справа не з легких і «пікантних». Але Мистецтво у найскладніші часи було «опіумом» позитиву й енергетичного наповнення. Коли чорнота й порожнеча заходять у людський внутрішній світ настільки глибоко, що не відчуваєш самого себе – розумієш – розрадою і підтримкою твого емотивного пеашу мусить бути слово. 

Як потверджує всесвітня історія – письменники ніколи не лишалися осторонь революцій. Літератори були першими, проти яких застосовували жорстокі санкції: арештовували, розстрілювали, катували. Як підтвердженням є письменники «розстріляного відродження», письменники- «дисиденти»…

Об'єднати вміст