Віктор Шайда — артист, співак, громадський активіст

Віктор Шайда народився 28 грудня 1974 року в містечку Стара Синява Хмельницької області. У батьків, Василя Пилиповича та Надії Іванівни, які мають селянське походження, Віктор – старший син. Окрім нього батьки народили та виховали ще двох дівчаток – Тетяну та Наталію (1979).

Навчався у Старосинявській неповній середній школі №2.

З дитинства полюбив музику, займався співом та грою на трубі. У 1994 році закінчив Кам´янець-Подільське училище культури за фахом «Керівник оркестру духових інструментів».

З 1996 року оселився у місті Хмельницькому, де розпочав кар’єру співака, виступаючи на різних концертних майданчиках. З того ж часу почав брати участь у різноманітних фестивалях та вокальних конкурсах.

Дипломант та лауреат конкурсів: «Молодість Надзбруччя», «Червона Рута»,  «Море друзів».

У 2000 році став лауреатом 2-ї премії престижного в країнах Східної Європи Міжнародного фестивалю мистецтв «Слов’янський базар».

З того ж року є солістом естрадного оркестру Управління міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області. Разом з оркестром побував з концертами в багатьох країнах Європи.

З 2012 року – соліст Хмельницької обласної філармонії. Співпрацює з Хмельницьким державним академічним симфонічним оркестром.

Учасник телевізійних проектів «Караоке на Майдані» та «Шанс» (телеканал «1+1», Україна).

Учасник проекту «Фабрика звезд Beeline» у місті Москва (Російська Федерація) у 2008 році.

Провадить активну громадську діяльність.

У 2010 році організував проведення благодійного концерту за участю зірок вітчизняного шоу-бізнесу з метою збору коштів для придбання лапароскопічного інструментарію для відділення малоінвазивної хірургії Хмельницької міської дитячої лікарні.

Одружений. Дружина Ольга за фахом економіст, працює в соціальній сфері. Разом з дружиною Віктор виховує двох синів Сергія та Ґеорґія, які навчаються у Хмельницькій гімназії №1 та вивчають музику у Дитячій музичній студії Хмельницького музичного училища ім. Владислава Заремби.

Мешкає родина у місті Хмельницькому.