Юрій Старчевод — виконавець, поет, музикант

Юрій Старчевод – український виконавець, поет, композитор, автор музичних проектів «Карась» та «Юрій Старчевод», альбомів «Друг Людини» (2011) та «Відчуття» (2013, 2015), волонтер ГО "Творча сотня «Рух до перемоги».

У творах пропагуються патріотизм, позитивний світогляд, любов до життя, віра у краще і справжнє, віра в кохання, сімейні цінності тощо.

До громадянської тематики Юрій Старчевод вперше звернувся ще 2008 року, написавши вірш «Непотрібна війна» про напад Росії на Грузію.

Проект «Карась» був створений влітку 2011 року. В рамках проекту було записано альбом «Друг Людини», до якого увійшли 12 реп-треків, також записано декілька пісень поза альбомами. Найпопулярнішими стали пісні «Ти Найкраща», «Не Для Тебе Квіточка Росла», «Нове Життя». Влітку 2012 року на підтримку української мови після прийняття так званого «мовного закону» разом з бандуристом Ярославом Джусем було записано пісню «Моя Мова». Пісні проекту користувалися популярністю серед користувачів соціальних мереж та звучали в ефірі радіостанцій.

Під власним ім’ям 2013 року вже в іншому стилі, наближеному до поп-року, випустив музичний альбом «Відчуття». До альбому увійшло 10 композицій, в яких автором слів, музики та виконавцем є Юрій Старчевод. Одну з пісень альбому створено на основі вірша українського поета-шістдесятника Василя Симоненка «Суперники». У 2015 вийшов новий реліз альбому, до якого увійшли десять пісень альбому та декілька нових пісень, записаних поза альбомами.

З початком драматичних подій у Криму та на сході України в ефірі радіостанцій та у мережі Інтернет було презентовано пісні на підтримку українських солдатів «Україна єдина» (записана у співпраці з Артуром Пісковським, лідером гурту «Територія Світла», учасником програми «Х-фактор»), «Ти найкращий» (записана спільно з Дариною Степанюк, учасницею команди Святослава Вакарчука проекту «Голос країни», яка вразила суддів та глядачів чуттєвим виконанням пісні «Пливе кача».) та «Дорога додому».

Особливе місце у творчості займають пісні, присвячені сімейним цінностям, а саме – пісні «Маленьке Чудо» та «Моє Сонечко» (на сл. В.Міхалевського).

На основі творів Тараса Шевченка «Тече вода з-під явора» та «Сон» влітку 2015 року було створено пісню «Тече вода».

Пісні Юрія Старчевода є в репертуарі інших виконавців, а вірші опубліковані у друкованих виданнях.

Як волонтер, у складі ГО «Творча сотня «Рух до перемоги», взяв участь у декількох десятках концертів перед бійцями та цивільним населенням у зоні АТО (ООС), на військових полігонах, у військових шпиталях. У 2017 році номінувався на Волонтерську премію Євромайдану SOS, у 2016 та 2017 роках – номінант фестивалю “Червона Доріжка Гідності – Воля Громади”. 

Юрій Старчевод разом з Артуром Пісковським представили на порталі «Жінка–УКРАЇНКА»  пісню «Україна Єдина» на підтримку українських військових та єдності нашої держави.