Маркіян Свято — співак

Маркіян Свято — баритон. Народився в м.Львові. Початкова освіта по класу скрипки. Дві вищі музичні освіти диригентську та вокальну отримав, відповідно, в Національному Університеті Культури і Мистецтв України та в Національній Музичній Академії ім.П.І.Чайковського. Брав уроки майстер-класу в професора Р. Хірнер-Лілль (Вища музична школа в Мюнхені, Німеччина). Соліст Оперної Студії при Національній Музичній Академії імені П. І. Чайковського, викладач вокалу Стрітівської Вищої педагогічної школи кобзарського мистецтва.

За час навчання в НМАУ та впродовж роботи солістом Оперної Студії виконав головні партії в таких операх, як «Весілля Фігаро» В. А. Моцарта (Граф), «Паяци» Р. Леонкавалло (Сільвіо), «Любовний напій» Г. Доніцетті (Белькоре), «Травіатта» Дж. Верді (Жермон), «Вексель на шлюб» Дж. Россіні (Міль), «Телефон» Дж. Менотті (Бен) та ряд другорядних партій. В концертному репертуарі понад 100 творів світової та української вокальної музики. Нагороджений Дипломом учасника Міжнародного конкурсу Віденської камерної опери (Австрія, липень 2000 року) та є дипломантом  33–го Міжнародного конкурсу Jeunesses Musicales у місті Бєлграді (Сербія, квітень 2003). У творчому доробку участь у радіопередачах та фондові записи на Українському радіо.
В оперному та камерному репертуарах твори українських композиторів  та  класиків європейської  і світової  музики.

Вродовж останіх 10 років були підготовані і з великим успіхом презентовані на різних сценах Києва і в інших містах України концерні програми класичної та стародавньої вокальної музики, цикли романсів українських, сербських, польських та російських композиторів. Так деякі з цих програм, що проходили в концертних залах  Андріївської церкви , музеях Софії київської та М.В.Лисенка., як наприклад, “Концерт вокальних дуетів”, “Класичної вокальної музики”, “Камерної української вокальної музики” окрім захоплених відгуків слухачів і схвальної реакції організаторів концертів,  були записані Українським Радіо.

Лауреат всеукраїнського конкурсу українського сучасного романсу «Осіннє рандеву» (місто Миргород, 2005). Лауреат телерадіофестивалів «Прем'єра пісні» (2011), «Рідна мати моя» (місто Обухів, 2012), заснованих ДТРК «Всесвітня служба УТР». В концертно-естрадному репертуарі пісні на слова В. Симоненка, А. Малишка, Ю. Рибчинського, Ю. Тітова, В. Ковтуна, С. Суворової, І. Лазаревського, на музику І. Шамо, В. Повалія, В. Кияниці, М. Гаденка, П. Мрежука.

 

"Осіннє рандеву" – ХІІ Всеукраїнський фестиваль сучасного романсу, м. Миргород, 2012р. Співзасновник фестивалю, голова журі – народний артист України Мар'ян Гаденко. Співає Маркіян Свято.

 

Ой зійшла зоря, соліст Маркіян Свято

 

«Земле моя», слова Івана Франка, музика Василя Литвина. Співає Свято Маркіян Васильович (соліст Оперної студії при Музичній академії), акомпонує Сагіров Денис (студент Музичної академії).

 

«І день і ніч», слова Олеся Бердника, музика Василя Литвина. Співає Свято Маркіян Васильович (соліст Оперної студії при Музичній академії), акомпанує Сагіров Денис (студент Музичної академії