Леся Горова — біографія

Леся Горова – Народна артистка України, член Національної спілки композиторів України, автор і виконавиця власних творів, викладач Київської дитячої Академії мистецтв. Вона народилася у Львові, закінчила музичну середню спеціальну школу - інтернат ім. С.Крушельницької. У 1994р. закінчила Львівську державну консерваторію ім. М.Лисенка, за спеціальністю композитор. Навчалася в класі відомого українського композитора професора Мирослава Михайловича Скорика. З 16 років працює на професійній сцені. Дебютувала у жанрі авторської пісні на першій “Червоній Руті’89” у Чернівцях, отримала диплом. Брала активну участь у конкурсах та фестивалях: “Пісенний Вернісаж”, “Мазепа-фест”, “Тарас Бульба”, “Вітер зі Сходу”, “Сопот”; “Леутар” (Молдова), молодіжний рок-фестиваль у м. Дербі (Великобританія), “Жакерія”, "Godel" (Польща).

Багато гастролює Україною то за кордоном. З 2006 року Леся Горова активно співпрацює з товариством зв'язків з українцями за межами України "Україна-світ", представляючи нашу державу в багатьох країнах, де є українська діаспора. Зокрема у 2012 та 2013 році була учасницею та ведучою фестивалю в рамках днів української культури в Анталії (Туреччина), написала гімн цього фестивалю, двічі відвідала українську громаду Придністров'я, побувала в українській школі Риги (Латвія), на святкуванні шевченківських днів у Румунії, давала концерти для українців Білорусі, двічі виступала у місті Пушкіно (Росія). У березні 2014 року брала участь в урочистих святкуваннях з нагоди 200-ліття від дня народження Тараса Шевченка в Іспанії (Барселона, Мурсія) і дала сольні концерти серед українців Іспанії.

У творчому доробку Лесі Горової більше як 300 пісень різної тематики. Перший свій альбом співачка і композитор видала у Польщі, в місті Ченстохова. Він називається "Залишитися собою". Це українські пісні з польським перекладом. В Україні також було видано цей альбом.  "Колискова" з нього протягом трьох років звучала на УТ 1 у передачі “На добраніч, діти!”. Є у авторки і виконавиці диск власних і народних колядок "Їде, їде Бог", диск патріотичних пісень "Я патріот", альбом ліричних пісень "Близько". Як вважає сама Леся – найвдаліші два її проекти – це пісенні збірки з дисками для дітей "Відчинилося життя" і "Колискові і не тільки". З презентацією цих книжок Леся Горова побувала в багатьох містах України і за кордоном. У збірку "Відчинилося життя" увійшло 30 пісень різноманітної тематики, для дітей різного віку, мелодійні, змістовні, підходять на різні свята і просто для душі. Діти із задоволенням їх співають. Леся Горова – постійний член журі багатьох дитячих конкурсів та фестивалів, співпрацює з дитячим телеканалом "Малятко ТВ".

З 2008 року співачка була і залишається однією з активних учасниць незвичайного концертного проекту спільних виступів відомих українських співаків з незрячими співаками всієї України у супроводі симфонічного оркестру, який має назву на честь однієї з її пісень – "Відчинилося життя".

Співачка і композитор ніколи не стоїть осторонь суспільних подій, будучи справжнім патріотом України, брала активну участь у подіях на Майдані 2004 року, а також Майдану 2013-2014р.р. Виступала на сцені Майдану і в мирні і в тяжкі часи. Написала там багато пісень і віршів. Записано новий її альбом "Наша революція".

Більше інформації про Лесю Горову можна переглянути на сайті – http://horova.kiev.ua