«З любов’ю – заради миру» організували концерт у Хмельницькому

У перший день липня в Хмельницькому відбувся благодійний концерт по збору коштів для бійців Нацгвардії, котрі беруть участь в АТО і перебувають у Маріуполі. Артисти згуртувалися навколо ідеї проведення такої акції, об’єднавшись з обласною філармонією і УМВС України у Хмельницькій області. Про подробиці розповідає ініціаторка концерту – письменниця, журналістка, кавалера ордена княгині Ольги ІІІ ст. Оксана Радушинська.

«Кожен з нас у різний спосіб вже не раз долучався до різноманітних акцій, спрямованих на допомогу хмельницьким воякам. Ідея заробити грошей своїми талантами – музикою, співом, поезією, – аби закупити необхідні речі для хмельницьких бійців Нацгвардії виникла спонтанно. Тішить, що її підтримали усі, до кого звернулася з такою пропозицією. Із більшістю артистів ми спілкуємося і поза межами професійних аспектів. Із кимось – дружимо. Тож перелік учасників концерту сформувався буквально за півгодини. Могло бути й більше людей, але хтось вже у відпустках, хтось – саме на цей день задіяний в інших заходах, до когось просто не змогла дотелефонуватися. В результаті вийшло, що зібралися разом переважно молоді люди з активною громадянською позицією і щирим бажанням не залишатися осторонь болючих питань українського сьогодення.

Із Дунаєвець приїхала стипендіатка ОДА Богдана Ясінська, зі Старокостянтинова – співачка Наталя Кирилішина і композитор та виконавець Олег Круторогий. Молоді хмельничани, відзначені перемогами у низці співочих конкурсів, Павло та Олександр Дасюки виходили на сцену двічі: з дуетною піснею, а також у складі тріо – разом зі своїм колишнім учителем заслуженим працівником культури України Борисом Лободюком. Сумовитою мелодією дудука і гітари відкрили концертну програму Віталій Коваль і Павло Михальчишин. Скрипаль Антон Вараниця зірвав бурхливі оплески глядачів. Власне гучними оваціями та вигуками «Браво!» присутні дякували за професійні яскраві виступи володарці гран-прі «Червоної рути» Дарії Коневезі, вокально-інструментальному ансамблю обласної філармонії «Товтри», солістам хмельницького муніципального естрадно-духового оркестру Марині Українець та Артему Ромасюкову, котрий, до слова, виступав у свій день народження. Вже традиційно високим рівнем виконавської майстерності вразив соліст філармонії та оркестру УМВС в області, лауреат «Слов’янського базару» Віктор Шайда. А виступ абхазки заслуженої артистки України Фатіми Чергіндзії із піснею «Я – Україна» наочно продемонстрував не лише талант виконавиці, а й твердження про те, що нашу країну люблять і шанують люди різних національностей. За умови, що вони, звісно, наділені здатністю до любові і патріотизму, котрі втілюються у творення, а не в ненависть, як ми наочно те спостерігаємо у сьогоденні.

З любов’ю – заради миру розпочалася концертна програма. Завершилася молитвою про мир – моєю, віршованою; фінальною піснею «Боже, Україну бережи» у виконанні Віктора Шайди та всіх учасників концерту, а ще – оваціями глядачів, котрі вітали артистів, стоячи. Отож, ті хмельничани, хто завітали на концерт, сповна відчули усю палітру емоцій: і сум, і печаль зі сльозою, і віру, і впевненість, і щиру непідробну радість! Чорно-біле убранство сцени, без зайвих витребеньок, щонайточніше відобразило теперішній настрій суспільства і загалом – причину проведення благодійного концерту: чітка межа між чорним та білим, і лише живий вогник свічки на столику у ведучої, – як символ надії.

Знаково, що на концерт прийшло немало родин із дітьми. Бачила серед глядачів і старших людей, і зовсім літніх. А от молоді було мало. І цей факт відверто дивує. Адже на виступ заїжджої «зірки», котра не гидує брати нагороду від ворога чи виступати на анексованих територіях, викладають за квиток суму з кількома нулями. Ось тільки очевидно, що ті гроші не будуть спрямовані на підтримку нашої армії…

Щодо грошей, то купюри у скриньці для благодійних внесків також наочно відобразили соціальний статус глядачів – від двох гривень до «двохсоток». На зібрані кошти вирішено закупити каремати для наших бійців Національної Гвардії частини 3053 (командир Олексій Мельник), котрі зараз знаходяться у Маріуполі. Зрозуміло, що вояки мають потребу буквально у всьому. Навіть якщо на теперішній час чогось вдосталь, то за день-два ситуація змінюється. Відтак проконсультувалися, чим наразі, з-поміж усього необхідного, найбільш доцільно допомогти нацгвардійцям. Від самого початку акції ми співпрацювали з обласними правоохоронцями, тож через них і тримали зв’язок з бійцями на сході країни, аби не діяти навмання. Оскілки для хмельницьких вояків у зоні АТО продукти харчування,  медикаменти, одяг та й решту всього необхідного збирають волонтери, нас попросили придбати саме партію карематів. Вони будуть закуплені і найближчим часом відправлені в зону АТО».

PS:Наостанок, скориставшись нагодою, дозвольте подякувати всім хмельничанам, хто завітали на благодійний концерт і вкинули до скриньки якісь кошти; колегам-журналістам за медіа підтримку; артистам за небайдужість та безвідмовність; обласній філармонії та УМВС – за технічну співпрацю. А ще – персональна подяка колегам-друзям Сергію Грищуку і Віктору Шайді, котрі, кожен у своїх площинах, надійно допомогли в питаннях впровадження нашої акції.

Оксана Радушинська
Фото Петра Радушинського

Віталій Коваль і Павло МихальчишинВіктор Шайда - Оксана РадушинськаБогдана ЯсінськаАртем РомасюковАнтон ВараницяАнсамбль ТОВТРИФото по авершенню концертуФатіма ЧергіндзіяУсі учасники концертуОлександр і Павло Дасюки зі своїм клишнім учителем Борисом ЛободюкомНаталя Кирилішина і Олег КруторогийМарина УкраїнецьДарія Коневега