Чернівецька письменниця Іванна Стеф’юк презентувала збірку новел “За руку з гостем”

8 жовтня у «Literatur Cafe» відбулася презентація книги новелістики Іванни Стеф’юк «За руку з гостем». Це видання – спільний проект Видавничого дому «Букрек» (Чернівці) і видання «Золота Пектораль» (Тернопілля). Редактор-видавець – Володимир Погорецький, головний редактор і автор передмови до видання – Василь Шкурган, літературні редактори – Марія Равшер та Микола Близнюк. Власне, ця книга – перша у серії «Бібліотека «Золотої Пекторалі», започаткованої Володимиром Погорецьким. Специфіка книги – поєднання фотографії (Роман Пазюк) та графіки (Оля Гордійчук) – завдяки такому дизайну книги частину повідомлення міститься в тексті, а частина – в зображенні, яка договорює зміст.

На презентації з вітальними словами виступили професор ЧНУ, письменник і перекладач Богдан Мельничук, директор Муніципальної бібліотеки імені Ататолія Добрянського Леся Щербанюк, а також письменник, директор літературно-меморіального музею Ольги Кобилянської Володимир Вознюк, науковці філологічного факультету Ярослава Мельничук, Альбіна Ковтун та Лариса Маркуляк-Бережан, вчений секретар обласної бібліотеки Наталія Філяк, директор Будинку естетики та дозвілля міста Чернівців Анна Якимець та інші.

Мелодекламативне виконання гуцульських текстів, екскурс в історію написання текстів, театралізація «Моя сила» – авторка подала власний світогляд крізь призму гуцульського бачення – бо сама народилася і виросла в Карпатах, а точніше в серці Гуцульщини – на Косівщині.

«Перша книга – як перша дитина. Напевне, це відчуття – тримати свою першу збірку в руках і зачитувати з неї перед дорогими серцю людьми – його я ніколи в житті не забуду. Я щиро вдячна тим людям, завдяки яким книга є – для мене це справді дуже важливо», – розповідає авторка.

Що цікаво – слухали гуцульські читання не тільки українці – але і кілька іноземців – громадяни Індії, Білорусії та Америки. Поділилися враженнями – що зрозуміли про що йдеться і сподобалося атмосферою.

http://nastriy.net