Вона любов до України звіряє по Шевченку

Це – Тетяна Череп-Пероганич, Чураївна в поезії, Роксолана в житті.

Своє багатство вона вимірює не роками, як Вахтанг Кікабідзе, а щоденними справами на користь Вітчизни, любов до якої  звіряє словами Тараса Шевченка: «Мені здається, якби батьківщина моя була найбіднішою на землі – і тоді вона мені здавалася б кращою від Швейцарії і всіх Італій».

Дочка простих сільських вчителів з Бобровиччини рано почала дивитись на світ не дитячими очима, що приносило заодно й радість, і біль. З тим і по дорослому життю пішла, але з твердою впевненістю, що не впаде, бо, як пізніше напише, - потойбічна невідомість не для тих, кому є за що триматися на землі.

Тривалий час головним змістом її життя були синок Віталик, батьки, любов до поезії, хоча й облите все те було «дощами сліз» під грім невдач. І вже коли з її міцних рук «вислизало» бажання вірити в те, що мрії можуть здійснюватись, вона ще раз звернулася до Бога, щоб відвів чергове лихо, і тоді на «порозі долі побачила…» того, кого так довго шукала, - свого Юру, ще й «з відром у руках, з якого аж вихлюпувало щастя».  Осяяна жінка вхопила те відро і «вдягнула на голову». До сих пір так і ходить та приказує: «Смійтеся. Вважайте пришелепуватою. А я просто щаслива від свого щастя…».

Колись Микола Гоголь сказав і записав: «Бути у світі й нічим не позначити свого існування – це здається мені жахливим». Таке відчуття, видно, має й Тетяна Череп-Пероганич. Передусім вона народила другого синочка – Богданчика, чим і в коханого Юрія відкрила друге дихання в роботі і житті. Обоє переймаються його няньченням і вихованням. А ще пам’ятають слова Василя Симоненка: «Живе лише той, хто не живе для себе, хто для других виборює життя».

Юрій Пероганич - відомий український громадський діяч у сфері інформаційно-комунікаційних технологій і освіти, ініціатор створення і засновник громадської організації «Вікімедіа Україна», має ряд інших трудових обов’язків. Рік тому з дружиною Танею заснували веб-портал «Жінка-УКРАЇНКА». Тепер творче подружжя  відкриває імена талановитих жінок, надає трибуну для всіх творчих українок, проводить різні конкурси, акції. Коли тільки вони встигають те робити?!

Не стояли осторонь подій на Майдані. Видали й збірничок поезій «Материнська молитва», де є вірші й Тетяни Череп-Пероганич. Один заслуговує на особливу увагу:

А син на Майдані
Повернеться, ні
Додому сьогодні? –
Тривожно мені.
За рідну дитину,
За рідну Вкраїну…

Досвідчена і водночас молода мати не «зашилася» у няньчення немовляти, вона продовжує творити, виборювати міжнародні призи, а головне – разом з чоловіком дають путівку  в творче життя іншим талантам. Тож «її діло і слово праведне останеться навіки». Ці слова Пантелеймона Куліша і є тією оцінкою, яку заслуговує   Тетяна Череп-Пероганич  в  день її ювілею.

Григорій Войток 

Джерело: http://zemlyaivolya.net/…