Відкрилася виставка картин Оксани Грек у Ніжині (відео)

Минулої неділі, 7 грудня, талановита молода художниця з Ніжина Оксана Грек. запросила шанувальників мистецтва на відкриття своєї першої персональної виставки «Мамині казки». 

Виставка проходить на третьому поверсі в торговому центрі Гермес, що на площі Івана Франка у Ніжині. 

Вміло модерувала цей теплий, як і картини художниці, захід вихователь Ніжинської школи-інтертату Наталія Горбатюк, вдало побудувавши розмову з Оксаною Грек. 

Художниця щиро поділилася з присутніми своїм світобаченням, мріями, планами на майбутнє, бажаннями, частину яких вже втілила у представлені на виставці роботи. Спогади про батька викликали у неї сльози, а розповідь про творче життя — радість і неймовірі відчуття щастя та задоволення від того, що займається улюбленою справою, відчуває розуміння і підтримку родини. 

Серед головних героїв картин коти — усміхнені, замріяні, заклопотані. Намальовані, —  а як живі, випромінюють тепло і світло, кожен на когось схожий: чи на рідну бабусю зі спицями в руках (до речі, перші олійні фарби — подарунок малій Оксанці саме від бабусі), чи на тата художниці (якого друзі вирішили «скупати», вітаючи із народженням першої внучки…) 

Учасники виставки, дивлячись на картини, та слухаючи розповідь художниці, згадували, ймовірно, і своє дитинство — такими щирими були їх обличчя. 

Багато хороших слів адресували Оксані учасники виставки. Про її професійне зростання, зокрема говорив давній друг родини Павло Володимирович Михед — український учений, літературознавець, доктор філологічних наук, професор, завідувач відділом слов'янських літератур Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України. 

А ще, в рамках заходу, трепетно і мелодійно звучала бандура, та презентувалася дитяча віршована збірочка «Теплі мамині казки», яка вийшло напередодні у Канівському видавництві «Склянка часу». Автор віршів — письменниця Тетяна Череп-Пероганич, ілюстрації художниці Оксани Грек. То ж не обійшлося і без автографів. 

Виставка буде доступна для огляду протягом тижня, а з 19 грудня (день св. Миколая) переїде у Чернігів на вулицю Горького, 6, де відбудеться виставка-аукціон.

Фотогалерею див. https://www.facebook.com/