«Душа у музиці і слові»

Благодійна творча зустріч з поетесою і композитором Оленою Швець-Васіною з нагоди ювілею та із заст. директора О.М. Дяченко з нагоди знакової дати народження в територіальному центрі ветеранів м. Дніпропетровська

Творча зустріч з нагоди ювілею (27 серпня 2015 р.) з поетесою і композитором, членом Конгресу літераторів України, лауреатом міжнародних літературних премій, членом редколегії міжнародного літературного альманаху «Форум» і Асоціації композиторів дніпропетровського обласного відділення НВМС Оленою Швець-Васіною  – завжди свято для ветеранів територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Бабушкінської районної у місті Дніпропетровську ради. Олена Іванівна – культорганізатор терцентру вже більше 10-ти років, музичний керівник ансамблю «Рябинушка», дуетів «ВерОл», «ЕлЗі», «ОЛень», «ЯнКа», «АнКа» та ін.

Ювілярку тепло і щиросердно привітали директор терцентру Н.В. Біневська, заст. директора терцентру О.М. Дяченко, які висловили подяку за багаторічну працю по культурному розвитку і духовному відродженню ветеранів і працівників  територіального центру, за роботу, яку завжди супроводжують професіоналізм, доброчинність, відповідальність, порядність іменинниці – світлої людини з доволі важкою валізою років, але з юною Душею.

Творча зустріч Олени Швець-Васіної була присвячена світлої пам’яті її батька, Івана Якимовича Швеця і її двоюрідній сестрі Світлані Кирилової, які нещодавно пішли в інший вимір. Тому імпреза була скромною. Ювіляр прочитала вірші, присвячені рідним і сучасній Україні, заспівала власну пісню «Мої Янголи», написану на честь її батьків. А також презентувала свою книгу лірики «На світло Любові», альманах «Намалюй мені ніч» і альманах «Форум» №11, де опубліковані її нові твори – і ліричні, і громадянського звучання.

Шановна гостя вечора Валентина Фалькова, професійний композитор, Відмінник культури України, музичний редактор міжнародного літературного альманаху «Форум» зачитала «Почесну Грамоту» О.Швець-Васіній з нагоди 65-річчя, підписану Головою Конгресу літераторів України Дмитром Стусом (м. Київ) та Головою дніпропетровської обл. організації Конгресу літераторів України (ДОО КЛУ) Людмилою Некрасовською. Валентина Миколаївна заспівала власну пісню на вірші Олени Іванівни – «Дивачка-балерина». Цікавою несподіванкою для присутніх виявилось прослухування аудіо-запису пісні В.Фалькової на вірші ювілярки «Я могла б розповісти вам»  у виконанні Засл. артистки України Ольги Подгородецької (м. Житомир). Щирими оплесками були нагороджені і виконання двох пісень дуетом «ВаЛена» (Валентина Фалькова і Олена Швець-Васіна)  – «Восьме чудо» (муз. і вір. О.Швець-Васіної) та «Розлуки бродять по твоїй долі» В.Фалькової на вір. О.Швець-Васіної.

Ювілярку привітали і анс. «Рябинушка»  (її піснею на вір. незабутнього Володимира Крота «Третій тост»), і поет, член ДОО КЛУ Віктор Невський (власним віршом на честь коханої іменинниці), і шановні ветерани.

У другій частині вечора присутні привітали заст. директора терцентру Ольгу Миколаївну Дяченко зі знаковою датою – днем народження (29 серпня), з якого можна вийти на пенсію. Ольга Миколаївна – добросердна до ветеранів, емоційна особистість з творчими здібностями (має чудовий голос). В роботі – вимоглива до співробітників, відповідальна, має високу громадську свідомість. Так що їй ще працювати і працювати!

Валентина Фалькова привітала Ольгу Миколаївну та присутнього в залі її чоловіка Олександра Дяченко українською народною піснею «Ніч яка місячна».

Опісля щемких вітань ветеранів  іменинниця заспівала українські народні пісні під гучні оплески залу.

На замовлення Ольги Миколаївни дует «ОЛень» (Олена Швець-Васіна та Ольга Денисенко) виконав пісню незабутнього Михайла Герца на вір. Оксани Максимишин-Корабель «Вірні сини України», а на замовлення ветеранів сама іменинниця заспівала з Алевтиною Устиновою пісню «По стежинах, сніжком запорошеним».

Наприкінці вечора у виконанні ансамблю «Рябинушка» пролунала пісня-переробка «Юність залишається завжди!»  для іменинниці О.М. Дяченко.

 

Творча зустріч закінчилася віршом «Родинні прізвища» Олени Швець-Васіної, прочитаним автором:

У кожного із нас в роду були усі –
Монголи, греки, росіяни і євреї.
Але неспинно мерехтить в пітьмі-крові
Вогонь споріднених вкраїнських Моісеїв.

Музично-лагідно бринять навік склади
Родинних прізвищ із закінченням на «ко» і «енко»:
Батьки Вітчизни і її дочки й сини –
Сірко, Франко, Шевченко, Лисенко, Руденко
*.

________________________________

* Дівоче прізвище матері автора – Руденко.

З роси і води вам, шановні Олена Іванівно і Ольга Миколаївно!  Слава Україні!

Більше фото:https://www.facebook.com

Любов Фоменко,
в.о. зав. відділення
СПА територіального центру
соціального обслуговування  (надання соціальних послуг)
Бабушкінської районної у місті Дніпропетровську ради