Цікава зустріч у у бібліотеці сімейного читання імені Садріддіна Айні

«Покрова – традиційне свято українського війська з найдавніших часів» – під такою назвою 12 жовтня у бібліотеці сімейного читання імені Садріддіна Айні пройшла патріотична година за участю:

  • Тетяни Череп-Пероганич, письменниці, члена Національної спілки письменників України, засновниці веб-порталу «Жінка–УКРАЇНКА»;
  • Юрія Пероганича, громадського діяча, засновника ГО «Вікімедіа Україна», одного з авторів української Вікіпедії;
  • Тетяни Іванчук та Юрія Титаріва, поетів;
  • Євгена Букета, краєзнавця, журналіста та громадського діяча, члена правління національної Спілки краєзнавців України,
  • Юрія Старчевода, поета, композитора та виконавця пісень
  •  учнів 7- А та 7-Б класів ЗНЗ № 199.

14 жовтня вшановується свято Покрови, відзначається як день створення війська запорозького та ОУН, а цьогоріч відзначається іще як День українського захисника – про це говорив із школярами Євген Букет. Він, як історик та краєзнавець, цікаво розповів дітям про особливість, вшанування та значущість цього жовтневого дня в історії нашої країни, презентував свою нову книжку «Іван Бондаренко – останній полковник Коліївщини» та подарував її бібліотеці.

Юрій Пероганич поцікавився у семикласників чи користуються вони Вікіпедією. Розповів про створення української електронної енциклопедії та про свій внесок у її роботу. Закликав учнів долучатися до її поповнення, розповівши яким чином кожен із них може написати статтю, або доповнити існуючу у Вікепедії.

Поети Тетяна Череп-Пероганич, Тетяна Іванчук та Юрій Титарів читали свою поезію. Розповідали про те як створювалися окремі вірші про Майдан, бійців АТО, Україну та її мову.

Завершальним акордом зустрічі був виступ  поета, композитора та виконавця своїх творів Юрія Старчевода. Його співана поезія була близькою та зрозумілою школярам. Вони підтримували його пісні та допомагали співати.

По завершенню зустрічі школярі подарували квіти творчим гостям та висловили слова вдячності за чудову зустріч.

Завідуюча бібліотекою Світлана Батюк подарувала квіти подякувала за участь у заході, запросила талановитих гостей до подальшої співпраці та запросила усіх присутніх зробити світлину на згадку.

Поки гості ділилися враженнями, бібліотекар Ольга Соломонюк  презентувала школярам книжкову виставку «Славетні герої твої, Україно».

Враховуючи те, що семикласники вивчають історію України, Ольга Вікторівна закцентувала увагу на славетній гетьманщині, незабутніх сторінках ОУН УПА, Небесній сотні та бійцях АТО, які в різні часи боронили свободу і незалежність своєї держави. Запросила школярів активніше користуватися бібліотечними фондами для написання рефератів, підготовки доповідей, повідомлення і просто для виконання домашнього завдання з історії України.

Свято закінчилося. Гості під враженням  від чудового підростаючого  покоління,  школярі у задумі про героїко-патріотичне минуле та сьогодення своєї держави пішли додому, а працівники бібліотеки від вдалого патріотичного  заходу ділилися своїми враженнями та раділи отриманим новинкам. Адже бібліотека сімейного читання імені Садріддіна Айні сьогодні  поповнилася 10 – ма книжками  Юрія Титаріва, однією Євгена Букета та збіркою Тетяни Череп–Пероганич, диском Юрія Старчевода. Отже завтра можна буде «побалувати» своїх читачів новою українською літературою.

Більше фото: https://www.facebook.com

Ольга Соломонюк,
бібліотекар