Роботу над фільмом про прикордонників «Війна на нульовому кілометрі»завершено

press_conferenceКінофільм є переможцем 7-го конкурсного відбору Держкіно і створювався за його підтримки, отримавши державне фінансування розміром 395,2 тис. грн.

Про завершення роботи над фільмом під час прес-конференції, яка відбулася 19 травня в інформаційному агентстві «Укрінформ», повідомили творці фільму: режисер Василь Рибальченко; продюсер Олександр Дріз; креативний продюсер Олександр Лірчук; помічник Голови Держприкордонслужби Олег Слободян та Перший заступник голови Державного агентства України з питань кіно Сергій Неретін.

В основу 52-хвилинного фільму лягли історії прикордонників, які в перший період російської агресії (травень-вересень 2014 року) у складі підрозділів Держприкордонслужби героїчно відстоювали територіальну цілісність України. Режисер фільму Василь Рибальченко зазначив, що жанр фільму визначити важко, він є гібридним, адже складається з художньої та хронікальної частин, і фактично є докудрамою. Стрічка побудована за новельним принципом, з реконструкціями тих подій, зняти які в умовах реальної війни було фізично неможливо. Особливість цього фільму, за словами творців, у тому, що у ньому не знялося жодного професійного актора, всі герої є справжніми військовими прикордонниками, у яких під час зйомок картини відкрилися унікальні артистичні здібності.

Режисер фільму Василь Рибальченко зауважив:

«Фільм про трансформацію свідомості. Про те, як звичайні хлопці, що не нюхали пороху, пройшли через страшну м'ясорубку і стали воїнами. Вони були першими, і тому про них забули. Але тільки з часом стає зрозуміло, хто був справжнім героєм, вони пішли на війну свідомо, ставши прикладом для наступних. Бойові історії, спокійно розказані цими прикордонниками, здаються настільки неймовірними, що фільм довелося адаптовувати під глядачів, применшуючи героїчність їхніх вчинків».

Як зазначив продюсер фільму, директор міжнародного продюсерського центру «Фор-пост»Олександр Дріз, зйомки почали одразу, коли виграли 7-ий конкурс в Держкіно. Це було в другій половині 2015 року.

Креативний продюсер фільму Олександр Лірчук підкреслив:

«У нас є реальні люди, і ми показали те, що було в їхньому житті. Мене та армія, яку я побачив в образах наших героїв, дуже приємно вразила. Для кінематографістів тут - непахане поле, і героїв справжніх дуже багато, без міфологізації. Ці люди є тим взірцем, який зараз потрібен суспільству».

Перший заступник голови Державного агентства України з питань кіно Сергій Неретін наголосив: 

«Пересічним українцям мало що відомо про сучасних українських прикордонників, які першими опинилися на рубежі протистояння. Сучасні українські історії мають витіснити радянські міфи про військові подвиги прикордонників. Держкіно активно підтримує такі проекти, і хотілося б, аби їх показували на телеканалах, адже кіно без глядача існувати не може».

Прем’єра «Війни на нульовому кілометрі» відбудеться вже за декілька днів. Кінопокази плануються насамперед у містах вздовж державного кордону з Росією, а також у Києві.