Держкіно

«Ворошиловград» отримав нагороду Best Pitch Аward в основному конкурсі Connecting Cottbus 2016

Кінопроект режисера Ярослава Ладигіна «Ворошиловград», що став лідером Дев'ятого конкурсного відбору Держкіно, отримав нагороду Best Pitch Аward на найбільшому  ринку копродукції Східної та Західної Європи Connecting Cottbus 2016.

Цьогоріч на форум було подано рекордну кількість заявок на участь. 10 найкращих кінопроектів було обрано зі 120.

Перемогу здобув копродукційний українсько-швейцарський проект режисера Ярослава Ладигіна «Ворошиловград», отримавши нагороду розміром 1.500 € та акредитацію на Producers Network у рамках Каннського міжнародного кінофестивалю 2017. Фільм створюється за однойменним романом Сергія Жадана.

У виробництві фільм Юлії Гонтарук «Залізна сотня»

Розпочинається виробництво документальної повнометражної стрічки «Залізна сотня» автора сценарію та режисера Юлії Гонтарук.

5 вересня 2016 року Держкіно уклало з компанією-виробником фільму контракт про надання 100% державної підтримки розміром 1 млн 970 тис. грн.

«Залізна сотня» – переможець 8-го конкурсного відбору Держкіно. Виробництво здійснює компанія «Директорія кіно». Продюсерами фільму є Ігор Савиченко та Олександра Братищенко.

Американська телеакадемія нагородить творців фільму «Зима у вогні»

23 серпня об 11:00 в Українському кризовому медіа-центрі відбудеться вручення спеціальної нагороди Американської телеакадемії (The Television Academy Honors) українським творцям документальної картини «Зима у вогні».

Американська Телеакадемія, засновник щорічної телепремії США «Еммі», нагородила документальну кінострічку про Майдан «Зима у вогні», зняту в копродукції України, США і Великобританії, спеціальним призом The Television Academy Honors.

На початку червня в Лос-Анджелесі приз Телеакадемії був вручений представникам американської групи. 23 серпня режисер кінострічки разом з представниками посольства США передадуть Кришталевий глобус українським творцям картини.

У Києві відбувся вечір пам’яті Івана Миколайчука

Відео-звернення Марічки Миколайчук17 червня у кінотеатрі «Україна» відбувся Вечір памяті з нагоди 75-річчя з дня народження Івана МИКОЛАЙЧУКА, яке видатний український актор, режисер і сценарист відзначив би 15 червня, та показ відреставрованої версії кіношедевру Юрія Іллєнка «Білий птах з чорною ознакою».

 Захід організовано Державним агентством України з питань кіно за підтримки піар-агенції «ВАВІЛОН». Ведучим Вечора був Народний артист України Остап Ступка. Батько Остапа Богдан Ступка є одним із головних акторів фільму, що став для нього дебютом у кінематографі.

Урочистий вечір відкрив Віце-прем'єр-міністр України В’ячеслав Кириленко, який ініціював перейменування однієї із вулиць Києва на честь Івана Миколайчука та будівництво пам'ятника йому у сквері поруч з будинком, в якому в останні роки свого життя жив кіномитець.

Роботу над фільмом про прикордонників «Війна на нульовому кілометрі»завершено

press_conferenceКінофільм є переможцем 7-го конкурсного відбору Держкіно і створювався за його підтримки, отримавши державне фінансування розміром 395,2 тис. грн.

Про завершення роботи над фільмом під час прес-конференції, яка відбулася 19 травня в інформаційному агентстві «Укрінформ», повідомили творці фільму: режисер Василь Рибальченко; продюсер Олександр Дріз; креативний продюсер Олександр Лірчук; помічник Голови Держприкордонслужби Олег Слободян та Перший заступник голови Державного агентства України з питань кіно Сергій Неретін.

Український павільйон на кіноринку фестивалю в Каннах

З 11 по 20 травня на кіноринку 69-го Каннського міжнародного кінофестивалю працюватиме Український павільйон та відбуватимуться інші заходи, пов’язані з українським кіно: розповсюджуватимуться інформаційні матеріали, проводитимуться презентації та зустрічі.

У Нідерландах з успіхом пройшли Дні Українського кіно

12933044_1118329041550782_8838646108065942188_n

За підтримки Державного агентства України з питань кіно напередодні референдуму в Амстердамі відбувся кіноогляд.

Відкрила фестиваль стрічка «Одинадцятий» від класика української та світової авангардної документалістики Дзиги Вертова. Показ відреставрованого фільму відбувся в супроводі живого саундтреку у виконанні композитора Антона Байбакова та піаністки Софії Тури.

До програми також увійшов документальний хіт «Російський дятел» Чада Ґрасії, фільм-володар Ґран-прі за найкращу документальну роботу на фестивалі Санденс, номінований на «Оскар». На фестивалі Ukraine of Film: Way to Freedom фільм глядачам представив Федір Александрович разом з продюсером Мариною Орєховою.

Відкриття днів українського кіно у Тбілісі 16-20 березня 2016 року

Відбулося відкриття Днів українського кіно у Тбілісі у кінотеатрі «Амірані». Фільмом відкриттям стали «Тіні забутих предків» режисера Сергія Параджанова. На заході були присутні представники дипломатичного корпусу України та Грузії. Під час відкриття у залі було організовано акцію на підтримку незаконно ув’язнених у Росії українських громадян Олега Сенцова та Надії Савченко.

Фільм «Виграти Все» - у виробництві. Держкіно

Розпочалась робота над створенням документального фільму «Виграти все» режисера ДмитраТомашпольського.

16 листопада 2015 року Державне агентство України з питань кіно уклало державний контракт з продюсером фільму «Виграти все» Альоною Дем'яненко про надання 100% державної фінансової підтримки в розмірі 1,5 млн.грн. А вже 17 листопада розпочався турнір Турчина, що означає перший знімальний день фільму. Кінець виробництва стрічки заплановано на квітень 2016 року.

Фільм «Виграти все» – переможець 5 конкурсного відбору Держкіно. Виробництво здійснює кінокомпанія ТОВ «Гагарін медіа».

Об'єднати вміст