Чудійович Ігор

Священик Михайло Ревакович, етнограф Зоряна Болтарович, натураліст Станіслав Костянтин Петруський — краєзнавчі розвідки Ігоря Чудійовича

Село Волосянка дало Скільщині заслужений рід Реваковичів. Тут 16.09.1861 народився у великій багатодітній сім'ї Михайло Ревакович. Навчався він у Віденській духовній академії. По завершению повернувся в piдне село, де i отримав napoxiiю. Подружне життя npoвів з Ольгою Охримович.

Михаило Ревакович окрім духовної роботи заснував i підтримував у своїй парафії позичкову касу, церковно-просвітницький хор села. Дбав про свою господарку  мав безліч птиці, чотири пари заглядних волів. Як «ішла його худоба, то здавалося, що це величезне стадо», так розповідають старожили села.

Минає поливаний понеділок

В обливаний (поливаний) понеділок на Бойківщині дівчата відкуплялися від хлопців писанками, щоб ті не обливали водою. Було, що хлопець перед засиланням сватів до дівчини дарував їй писанку.

Писанка привертала парубкові кохання дівчини, а тому він ховав цю писанку, щоб ніхто не наврочив.

Бездітні жінки, щоб діждатися дитини, три роки поспіль писали по дванадцять писанок, розмальованих квітами, та роздавали їх дітям. Здавна дітей вважали посланцями неба й вирію, а тому в першу чергу на Великдень дарували їм писанки.

Сколівщина поховала Героя України Олега Ушневича

23  лютого 2014 в місті Сколе, що на Львівській Бойківщині, весь район та околиці, велелюдною,тисячною громадою ховали Героя України Олега Ушневича – молодого Патріота  Сколівської Бойківщини, якому мало виповнитись 32 роки.

20 лютого  ц.р. Олег Ушневич поклав життя за  Вільну, Розквітлу та Незалежну Україну на Майдані, в Києві. Будучи пораненим в обі ноги, він ще був на барикаді, на передовій. Але «снайперська куля януковича», яка влучила просто в серце, обірвала назавжди його  життя.

Сьогодні цілий день на вулиці йде дощ, хмари «плачуть», а «гори димлять» за героєм, молодим активним хлопцем, що ось, ось планував створити  свою сім’ю. Втративши матір та практично ставши сиротою Олег  виховувався тіткою. Пізніше школа, «скуштував» і  заробітків у Португалії, але завжди залишався Людиною з великої букви, патріотом свого бойківського краю та України.

Любов до України йому заклали в душу і серце  дід і баба, котрі також віддавали на вівтар Незалежності України, свої життя і здоров’я, тримаючи в руках зброю в складі ОУН-УПА проти нещадних енкаведистів.

В душі і серці, тримав Олег Ушневич це гасло, до останнього моменту життя.

Ігор Чудійович — краєзнавець

Ігор Ярославович Чудійович народився 13 листопада 1960 року м. Сколе, Львівської області. 1968-1978 роках навчався в Сколівській середній школі № 1 м. Сколе, з 1978 по 1983 роки – студент Львівського зооветеринарного інституту.

З 1983 по 1984 рік – головний ветеринарний лікар радгоспу «Березівський», Рокитнівського району, Рівненської області, ветеринарний лікар, Сколівського держрадгоспу.

Об'єднати вміст