«Мистецька подільська сотня» побувала на Яворівському полігоні

Випадковостей у житті не буває. Навіть, якщо вони трапляються, це однаково результат цілеспрямованих дій і цілої низки свідомих кроків у напрямку реалізації задуму чи мети. Тож певно не випадково, розпочавши свою благодійно-концертну діяльність на підтримку українських вояків у Вербну неділю 2014 року, знакові виступи творчого волонтерського об’єднання «Мистецька подільська сотня» припадають на великі свята. От і день Сорока Святих видався для нашого колективу насиченим і важливим у плані морально підтримки героїв, що вже за тиждень вирушать на схід, аби захищати спокій і відновлювати мир в Україні. Цього разу спілкувалися із мобілізованими на Яворівському полігоні Академії Сухопутних військ ім. Гетьмана Петра Сагайдачного Міжнародного Центру миротворчості та безпеки, що на Львівщині.

Заради цього майже двогодинного концерту провели в дорозі понад шість годин, добираючись до концертного майданчика. Львівщина, попри весняну погоду напередодні, зустріла нас мокрим снігом і неприємною холоднечею. А далі нам вперше довелося виступати в ангарі, пристосованому під клуб, температура повітря в середині котрого нічим не відрізнялася від температури «за бортом». Пара йшла з рота, коли співали-говорили але позитивних емоцій від того не поменшало. Бо вже до середини концерту всі забули про холод – зробилося тепло як емоційно, так і фізично, адже вояки не лише підспівували, жартували, аплодували, а й пішли до танцю! Зазначу, що без танців не минаєтья жоден наш виступ. Проте в Яворові ініціативу виявили не, як зазвичай, наші красуні-співачки Марина Українець і Катерина Аргунова, а самі бійці. Якоїсь миті, коли звучала чергова з пісень, сцена виявилася просто замалою, аби вмістити усіх бажаючих потанцювати! А ще потеплішало на серці від дитячих малюнків, що ми їх привезли мобілізованим від старокостянтинівських школярів. Ну а дівочу частину «сотні» просто задарували підсніжниками! Вояки напевно збирали їх одразу біля ангару, тому й не скупилися на красу, як ми – на творчість, теплі слова і посмішки. Загалом рамки між артистами і глядачами стерлися на стільки, що хлопці здійснювали фотосесії просто під час концерту, підходили аби потиснути правицю нашим хлопцям-артистам, чи поцілувати руки дівчатам. А ще дружнім хором співали разом із Вітором Шайдою, Артемом Ромасюковим, Назарієм Поляковим, Олександром Петруком, Юрієм Вилавським і вже згадуваними співачками. А наш скрипаль Антон Вараниця двічі поспіль виконував відому і надзвичайно любиму усіма поколіннями вояків мелодію «Смуглянку» з відомого кінофільму – ще й на біс! Традиційно якісне озвучення заходу забезпечив 42 Гарнізонний Будинок офіцерів, директор котрого Сергій Чеплаков ініціював дану поїздку і отримав усі необхідні дозволи для здійснення концерту на території військової частини, де проходять бойове злагодження і підготовку тисячі армійців. Емоційна розрядка для них на стільки ж важлива, як і навики, котрі отримують у навчальному бою. Аби доїхати до Яворова, розташованого майже на кордоні із Польщею, знадобився транспорт і пальне. На допомогу у вирішенні цього питання традиційно прийшло управління соціального захисту Старокостянтинівської міської ради в особі очільниці галузі Наталії Шабельник. Вона скоординувала зусилля у відповідному напрямку. Крім того, у власний вихідний поїхала у складі «сотні», аби особисто поспілкуватися з бійцями, подякувати їм за мужність і збадьорити щирими словами. Наразі колектив «Мистецької подільської сотні» висловлює вдячність усім, хто долучився до організації цього концерту, зокрема: ТОВ «Альфа-газ» (директор В.Скоп»), ПП «Династія» (директор М. Сидоренко), ПП. М. Крупка, ТОВ «Агромоторсервіс» (директор В.Стасюк), пп А. Дерикот, пп І. Степанишиній, водієві Олексію Кондатюку; а також 58 Будинку офіцерів, (начальник полковник Віталій Провозін).

Чи вдалим видався концерт можна судити по тому, що по його завершенню нас іще довго не відпускали зі сцени – спільне фотографування, автографи, обмін номерами телефонів, особливо тепле спілкування із земляками-хмельничанами… На завершення нашу команду почастували смачним солдатським обідом і запросили приїздити знову.

Фото з поїздки: https://www.facebook.com

 

Оксана Радушинська,
співорганізаторка концерту

Фото Петра Радушинського