Мистецька подільська сотня

«Мистецька подільська сотня» – творче об'єднання співаків, музикантів, літераторів, художників, танцівників, журналістів – усіх творчих і небайдужих людей, що утворилося на волонтерських засадах у квітні 2014 року в Хмельницькій області. Мета діяльності – благодійні концерти та акції з метою фінансової і моральної підтримки українських військових на всій території України.

Діяльність здійснюється у кількох напрямках:

а) благодійні концерти у населених пунктах області і України з метою збору коштів для місцевих «атошників»;

б) благодійні концерти просто неба на центральній вулиці м. Хмельницького – Проскурівській;

в) виступи у військових частинах, на полігонах перед військовослужбовцями різних родів військ, котрі перебувають на ротації, та мобілізованими.

г) виступи у шпиталях України перед військовослужбовцями, що отримали поранення в зоні АТО.

д) концерти у зоні АТО безпосередньо в місцях розташування частин.

Співорганізатори «Мистецької подільської сотні»: письменниця Оксана Радушинська, співак Віктор Шайда.

Активні учасники «Мистецької подільської сотні»: співаки Марина Українець, Катерина Аргунова, Назарій Поляков, Артем Ромасюков, скрипаль Антон Вараниця, художниця Наталія Степанюк, поет Володимир Сідлецький. Заходи колективу відбуваються за активної участі 42 Гарнізонного Будинку офіцерів та його представників – Юрія Вилавського, капітана ЗСУ Олександра Петрука, директора Сергія Чеплакова.

Концертна програма колективу розроблена на основі загальних рекомендацій психологів, включає кращі зразки української естради, повстанські пісні, інструментальну музику, гумор, авторську поезію і сприяє патріотичному та емоційному піднесенню, психологічному розвантаженню слухачів. Концертна програма «Мистецької подільської сотні» вибудовується як своєрідна текстово-пісенно-музична вистава – щоразу жива і неповторна, оскільки до дійства залучаються глядачі: запрошуються до пісні, до танцю, до спілкування. Артисти колективу – професійні співаки, літератори та музиканти.

За ініціативи Віктора Шайди, при безпосередні участі «Мистецької подільської сотні», організовано безстрокову благодійну акцію просто неба на вулиці Проскурівській у Хмельницькому, під час якої співаки музиканти, поети, художники, танцівники, дизайнери «вимінюють» своє мистецтво на гроші городян. У співпраці з благодійним фондом «Центр Добриня» і волонтерами спільноти Армія SOS Хмельницький зібрані кошти конвертуються тактичне обладнання, засоби гігієни, одяг, взуття, продути харчування, спальники, питну воду, медикаменти і т.д. Акція триває від вересня 2014 року і задекларована як безстрокова – до закінчення бойових дій на Сході країни.

Артисти колективу регулярно здійснюють виїзди в зону проведення АТО. Як в рамках реалізації програми Міністерства культури України «Зброя культури», так і волонтерські поїздки, ініційовані учасниками «сотні». Побували з благодійними концертами в шпиталях Хмельниччини (м. Хмельницький, смт. Сатанів, м. Старокостянтинів), неодноразово у Рівненському госпіталі, в смт. Клевань, м. Вінниця, м. Біла Церква, м. Бердичів, м. Запоріжжя, м. Сватове.

Посилання

Текст і зображення опубліковані на умовах ліцензії CC BY-SA.