Хмельницька, Рівненська, Волинська області – географія чергових поїздок «Мистецької подільської сотні»

Творче волонтерське об’єднання «Мистецька подільська сотня» здійснило серію благодійних концертів перед захисниками держави, упродовж чотирьох днів, відвідавши армійців у трьох областях західного регіону України.

Рівненський полігон

З концертом для мобілізованих українців, що проходять навчання і бойове злагодження на рівненському полігоні, команда «Мистецька подільська сотня» спільно з 42 Гарнізонним будинком офіцерів (директор Сергій Чеплаков) побувала вже вдруге. Вперше приїздили на межі зими і весни, тепер – на початку осені. А за пів року між цими візитами декілька разів зустрічалися в АТО з армійцями, що стали глядачами отого, першого, концерту.

Хтозна, чи не побачимося за якийсь час і з новими знайомцями в розташуваннях бригад і військових частин на війні? Але найбільше хочеться таких зустрічей на мирних концертах, літературних вечорах. Надто – що вразило! – серед мобілізованих багато представниць прекрасної статі. Камуфляж їхньої вроди жодним чином не псує, але ж… Молоді дівчата, що тримаються гурту, старші пані – виправка видає військовослужбовців, ще одна жінка мобілізувалася до війська разом з чоловіком. Хочеться поспілкуватися з кожною, запитати про причину такого рішення. Та, на жаль, у ситуації, коли виконуєш обов’язки організаторки поїздки, режисера і ведучої концерту, хоч-не-хоч а журналіст страждає від банальної нестачі часу та можливості охопити все і всіх. Відтак, зосередившись на концерті, «сотня» у складі співаків: Марини Українець, Назарія Полякова, Олександра Петрука, Руслана Ковальчука, Ірини Качан, новобранців «сотні» солістів хмельницької обласної філармонії Олександра Якубова та Олени Івасюк, а ще до нашого гурту долучився соліст рівненської обласної філармонії, автор-виконавець Леонід Репета, відпрацювала потужний півторагодинний концерт. Завершили спільним виконанням українського Славня і домовленістю зустрітися на концерті з нагоди нашого Дня Перемоги!

Луцький шпиталь

Після концерту на полігоні  «сотня» вирушила не до Хмельницького, а далі на Волинь – до Луцька! Навідатися до бійців, що лікуються у тамтешньому госпіталі, планували вже давно. Проте щоразу плани доводилося корегувати. Цього разу зійшлися і зірки на небі, і земні дороги! Отож, надвечірньої пори на майданчику на території шпиталю, під старезними, щедро родючими яблунями і грушами спілкувалися з бійцями. Подарували розмаїту палітру емоцій – сумували і сповнювалися надії, раділи і замислювалися, сміялися і реготали, співали, розмовляли, танцювали, ділилися враженнями, обіймами і посмішками! А найголовніше – дякували нашим героям за мужність, бажаючи швидшого видужання і повернення додому. Хоча багатьом з них дорога пролягає знову на війну…

Принагідно висловлюю подяку директору Хмельницької обласної філармонії Олександру Драгану за співпрацю і надану для поїздки «газельку». Водію Олегу Мартинкову за безпечне кермування і компанійську вдачу. Пальне для благодійної поїздки надали: ДП «Старокостянтинівський лісгосп» (директор Юрій Грачук), ТОВ Старокостянтинівська база нафтопродуктів (директор Віктор Горєлов), Старокостянтинівський завод залізобетонних шпал (директор В'ячеслав Кучер). Благодійними коштами посприяв керівник фермерського господарства Микола Петреченко с. Старий Остропіль Старокостянтинівського району. Подяка міським дітлахам за малюнки і листи для бійців. Начальниці старокостянтинівського міського управління соцзахисту населення Наталії Шабельник і 42 ГБО – за надійну співпрацю!
 

Старокостянтинівський шпиталь

Міжнародний день благодійності, котрий згідно рішення ООН відзначають 5 вересня, «Мистецька подільська сотня» і 42 Гарнізонний будинок офіцерів зустріли відповідно – благодійним концертом у старокостянтинівському шпиталі. Третім за два місяці і втретє – з дощем. Щоправда, небесна канцелярія внесла корективи в сценарій майже під завісу заходу. А спершу, розмістившись у парковій зоні перед центральним корпусом госпіталю, з пісенними гостинцями до бійців звернулися юні учасники вокальної студії при 42 ГБО: Марійка Голюк, Аня Чернявська, Кіра Котова і Артем Харченко, також учасниці гурту «2+3»: Олександра Франчук, Анастасія Мельничук, Ліза Червятюк. А поготів, користуючий мілітаристичною термінологією, у бій пішла важка артилерія, тобто, «сотня»: Ірина Качан, Юрій Вилавський, Руслан Ковальчук; хмельничани: артист муніципального оркестру саксофоніст Олег Мельник, артисти обласної філармонії: баяніст Олександр Якубов, співак Степан Дробіт, фантастична скрипалька Maйя Онищук. Смачні гостинці для бійців організувала начальниця міського управління соцзахисту Наталія Шабельник, котра також надала хлопцям інформацію про їхні права і пільги, передбачені законом, згідно зі статусом учасника АТО,

Що ж до коректив від небесної канцелярії, то вони обернулися ремарками у стилі професійного режисера. Рясний дощ, що сипонув з неба, примусив закривати від вологи звукопідсилюючу апаратуру і вимикати розетки живлення, а людей – ховатися під крони дерев, котрі послугували чудовими парасолями. Саме там, на алейці, закінчували концерт. Усі разом, без мікрофонів, лише під гітару співали «Пісню за Україну» і Гімн. А потім ще спілкувалися і фотографувалися. І вкотре – зустріч з бійцем із рівненського полігону. Тепер от лікується у Старокостянтинові після поранення під Маріуполем...

Вже залишаючи територію госпіталю, з  відкритого вікна одного з корпусів почувся Славень... у нашому виконанні – бійці розійшлися по палатах і взялися переглядати концерт, щойно записаний на мобілки.

Більше фото: https://www.facebook.com

Оксана Радушинська
Фото Петра Радушинського