«Літературний гурман»

Переможці - команда КниголюбиТак назвали змагання юних ерудитів шостих класів чернігівської школи № 34. Цей патріотичний, інтелектуальний і захоплюючий конкурс відбувся в День Соборності України у Чернігівській міській бібліотеці для дітей імені Олександра Довженка.

Взагалі, я щиро переконаний, що саме так, ненав’язливо й дійсно цікаво, потрібно виховувати наших дітей. Бачили б ви, з яким завзяттям вони читали вірші! Коли капітан команди «Книголюби» 6-А класу Роман Расюк блискуче декламував поезію Володимира Сосюри «Любіть Україну», ми з колегами, котрі сиділи в журі, були розчулені до сліз… А ведуча конкурсу – Ганна Маджуга, чий онук Ярослав цілий рік боронив Україну від загарбників на війні, просто від душі обняла талановитого хлопчину.

Треба віддати належне і шкільному бібліотекареві Наталії Білюк, яка так любить свою професію й вміє по-справжньому зацікавити дітей. Торік двоє її вихованців впевнено перемогли на міському конкурсі «Кращий читач року». От і нині обидві команди – «Ерудити» та «Книголюби» – продемонстрували, що наші діти – напрочуд кмітливі, дуже дотепні, життєрадісні, дружні, чуйні і дійсно люблять свою державу, щиро пишаються тим, що вони – українці.

УчасникиЗавдання, чесно кажучи, були досить складними – не кожен дорослий зміг би дати точну й блискавичну відповідь. А ще потрібно було оригінально розповісти про улюблені книжки, вдало представити свою команду (дівчата одягнули вишиванки – це вже традиція відзначати так національні свята на Чернігівщині). Натхненно змагалися капітани команд – Роман Расюк і Анна Пузирна. Звучали дивовижні, як для юних учасників, поетичні експромти. А найцікавішим, як на мене, вийшов бліцтурнір, коли команди задавали одна одній несподівані й вишукані запитання. Придумати таке про українських письменників – то треба вміти!

Як розповіли самі учасники конкурсу, всі вони із задоволенням читають книжки. Звісно, вони вже опанували комп’ютер, можуть поспілкуватися по скайпу, побавитися у всілякі комп’ютерні ігри-витребеньки, користуватися електронною поштою, мандрувати Інтернетом і азартно розповідати про своє веселе, змістовне життя в соціальних мережах. Однак, насправді, ні Інтернет, ні «Фейсбук», та, власне, ніщо не замінить цікавої, захоплюючої, розумної книжки, яка може бути надійним, незрадливим другом і порадником. Яким був би світ без книжок? Хіба можна таке уявити?!

Тому ці діти – постійні відвідувачі шкільної бібліотеки, нерідко бувають вони і в міській бібліотеці імені Олександра Довженка, де їм допомагають порадами щодо книжкових новинок Ганна Маджуга, Валентина Козир, Ольга Самойленко, Олеся Носенок та їхні обдаровані колеги, які також не мислять свого життя без книг.

Отже, голова журі – письменник і журналіст Сергій Дзюба – оголосив переможця. Тріумфувала команда «Книголюби» з шостого «А» класу. Втім, всі учасники отримали подарунки – чудові, яскраві книжки нашої землячки – письменниці Людмили Шутько, котра нині мешкає в Італії. А підготував ці дотепні збірки казок «Закон радості» та «Гуртожиток у лісі», переклавши їх українською, Сергій Дзюба за сприяння Ганни Маджуги.

Діти сфотографувалися на згадку. А Роман Расюк, Катя Терещенко (яка найвлучніше відповідала на запитання конкурсу) та Аня Пузирна запрошені до фіналу цьогорічного міського конкурсу «Кращий читач року», який уже традиційно відбудеться в бібліотеці імені Олександра Довженка.

Сергій КВІТНИЦЬКИЙ