17 лютого, у Вікіпедії українською мовою розпочався тематичний тиждень з написання статей про письменників Києва. Досвідчених редакторів та новачків заохочують створити нові і покращити наявні статті у Вікіпедії.
Вікіпедія — це вільна енциклопедія, яку може редагувати кожен. Вона існує завдяки тому, що добровольці у свій вільний час додають в неї інформацію про цікаву їм особу, подію чи інші речі. Час від часу проводяться акції із закриття прогалин у певних темах — тематичні тижні.
Ініціатор тижня — Київська міська організація Національної спілки письменників України. Технічно оформити тиждень і організувати спільноту редакторів допоміг співзасновник «Вікімедіа Україна», активний редактор Вікіпедії Юрій Пероганич.
Голова Правління КО НСПУ, дитяча поетеса Марія Морозенко зауважує:
Широкомасштабне вторгнення росії на територію України, злочини, вчинені окупантами, і оживлення російською пропагандою совєтських міфів і стереотипів зробили гостро актуальними роздуми над минулим і майбутнім української нації. З метою протистояння спробам повернення радянського дискурсу, у пам’ять про жертв російських геноцидних практик ХХ ст. та задля підтримки талановитої молоді НІМЗ «Биківнянські могили», видавництво «Смолоскип», письменник Сергій Пантюк оголошують старт конкурс есе для учнів і студентів «Українське футуро – 2022».
За результатами роботи журі Всеукраїнської літературної премії для авторів-дебютантів «Перша ластівка», засновниками якої є «Кабінет молодого автора Національної спілки письменників» спільно з українським виробником рослинної доглядової косметики «Vesna», виокремився короткий список кандидатів на премію (фіналісти).
Усього на розгляд журі надійшло майже сорок книжок, і значна частина дебютантів заявили про себе впевнено і яскраво. На розгляд журі потрапили пригодницькі романи, новели, збірки оповідань, п’єси (більшість із яких уже навіть реалізовані на сцені), поезії, вірші і проза для дітей, публіцистика, містичні повісті та ін. Переважна більшість книжок прекрасно зверстані, гарно проілюстровані, якісно видані (деякі з них — відразу у відомих видавництвах), а також продаються у книгарнях.
«Кабінет молодого автора Національної спілки письменників України» спільно з друкарнею «7bc», а також із Дніпропетровським осередком НСПУ, Дніпропетровською обласною бібліотекою для дітей та мистецькою спільнотою «VivArt» запрошують прозаїків долучитися до Всеукраїнського літературного конкурсу творів «Сильні та натхненні: історії, які допомагають долати труднощі».
Слово лікує. Слово надихає. Слово підтримує в найскладніших життєвих ситуаціях. Слово має служити людям. Саме тому, якщо ви поділяєте погляд і на таке призначення літературного дару, ми пропонуємо взяти участь у конкурсі короткої прози «Сильні та натхненні». Розкажіть у жанрі оповідання чи новели історію, написану на основі реальних подій, про життя людей, які виросли (чи ростуть) без батьків або мають серйозні фізичні вади, але успішно долають життєві випробування і труднощі та можуть надихати своїм прикладом інших. Ми знаємо, що таких людей в Україні багато, і про них є що розповісти, адже попри непрості умови, в яких вони живуть, ці люди часто є справжніми героями й подвижниками. А можливо, цими людьми є саме ви?
У рамках всесвітнього руху за зелене майбутнє три роки поспіль для дітей та юнацтва проходить Всеукраїнський конкурс літературних робіт на тему любові до природи та захисту довкілля "Природи ніжний пагінець" імені Михайла Чабанівського. Ініціатором та організатором конкурсу є Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України, який запросив до співпраці Національну спілку письменників України й Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Животрепетна тема конкурсу знайшла відгук у серцях сотень дітей від 7 до 17 років. До оргкомітету за три роки надійшло понад 1800 поетичних та прозових творів. Географія конкурсу вражає. Маленькі жителі мегаполісів та юні мешканці віддалених хутірців надсилали свої літературні твори в електронному вигляді й рукописні роботи звичайною поштою. Вони знімали відеоролики, робили фоторепортажі, ілюстрували написане малюнками олівцями.
ГО "Творча еліта України" започаткувала спеціальні призи симпатій для учасників останнього етапу "Поетичного виру" 2021, а саме: інтерв’ю з обранцем ГО "Творча еліта України", яке буде розміщено на ресурсі громадського об’єднання "Еліта", а також розміщення творчого портрету автора обраного нашими партнерами вірша та поетичної добірки на сайті "Жінка-Українка".
Творчі лабораторії висловлюють щиру вдячність Тетяні Череп-Пероганич та Юрієві Пероганичу за підтримку конкурсантів та небайдужість до поезії.
Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради спільно з Черкаською обласною організацією Національної спілки письменників України оголошує міський літературно-мистецький конкурс імені Миколи Негоди та Анатолія Пашкевича.
Конкурс проводиться з 1 вересня до 1 грудня 2021 року.
Мета Конкурсу – заохочення митців Черкащини до створення високих зразків пісенного мистецтва, пошанування пам’яті поета-пісняра, заслуженого діяча мистецтв України Миколи Негоди і відомого композитора, народного артиста України Анатолія Пашкевича
Порядок та умови проведення Конкурсу
19 серпня о 20:00 відбудеться онлайн-церемонія нагородження переможців Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова»-2021 у номінації «Романи».
Трансляцію дивіться онлайн на youtube-каналі «Коронації слова» - https://www.youtube.com/channel/UC3bCiXma3F3rbgKHWMzxJug
Тож підписуйтеся на канал, зафіксуйте у записниках дату і час – 19 серпня о 20:00, і дізнайтеся першими імена нових зірок, що засяють на вітчизняному літературному небосхилі.
Світова Федерація Українських Жіночих Організацій повідомляє про заснування в партнерстві з Національною Радою Жінок України та Урядовою уповноваженою з питань ґендерної політики літературно-історичного проєкту «Незалежність України: жінки у здобутті, відновленні й утвердженні української державності» з нагоди 30-ї річниці Незалежності України.
Метою проєкту є вшанувати знаних і маловідомих українок, які здобували незалежність України, змагалися за відновлення самостійності Української держави та захищають і зміцнюють її суверенітет нині, а також розповісти нинішнім і майбутнім поколінням про відданість українських жінок ідеї державності; відтворити історію боротьби українок за самостійність рідної землі; створити галерею словообразів славних борчинь за незалежність України.
Хотілося б, щоб життя української культурологічної преси було кращим у нашій державі, як і української культури в цілому. Але не варто витрачати час на нарікання. Є цікаві думки, цікаві бачення і найголовніше - є люди, які робили і продовжують робити нині цей світ кращим, незважаючи ні на що. Про все це написали у своїх есе учасники конкурсу "Україна - це культура".
Понад сімдесят робіт було оцінено членами журі до складу якого увійшли: Євген Букет - український краєзнавець, журналіст і громадський діяч, Тетяна Шептицька - науковиця, поетка, журналістка, громадська діячка, перекладачка та Володимир Святненко - письменник, краєзнавець і публіцист.