Оголошено результати Тижня київських письменників в українській Вікіпедії

Під час Тижня київських письменників в українській Вікіпедії найвідоміша онлайн-енциклопедія поповнилася більш як 50 статтями.

Про результати заходу повідомив співзасновник Вікімедіа Україна та член громадської ради Київської організації Національної спілки письменників Юрій Пероганич на пресконференції в Укрінформі.

“На початку конкурсу були відсутні статті про близько 200 членів Спілки. Протягом конкурсу додано 55 статей: на чверть ми цю прогалину заповнили протягом тижня. Чотирнадцять учасників сумарно написали статей на 330 тисяч знаків, або 165 сторінок, якщо брати за текст однієї книжкової сторінки 2000 знаків”, – розповів він.

За словами Пероганича, найбільше статей – 13 – написала вчителька з Сумщини під ніком Olga Loboda. На другому місці – науковець із Глухова Андрій Гриценко, який написав 11 статей.

Менеджер з комунікацій ГО «Вікімедіа Україна» Віталій Петрушко зазначив, що всі учасники отримають сувеніри від Вікімедіа Україна. 

Голова КО НСПУ  Марія Морозенко прийшла на пресконференцію з книжками. Нові, ошатні, цікаві видання отримають учасники Тижня про київських письменників. Грамоту за спільно проведений захід Марія Морозенко вручила співзасновнику "Вікімедіа Україна" Юрію Пероганичу.

Про те наскільки важливими є нині подібні творчі акції та про міжнародну діяльність літераторів, яка теж варта уваги вікіпедистів, розповів заступник КО НСПУ, письменник, перекладач, літературний критик, науковець Дмитро Чистяк.

Водночас дитяча письменниця і театральний педагог Лариса Недін висловила побажання, щоб у Вікіпедії було більше статей, присвячених авторам, які пишуть для дитячої аудиторії. На її думку, це заохочуватиме дітей до читання книжок.

“Література для дітей ніби стоїть окремо, але з неї все починається. Якщо дитину ми змалечку привчаємо до якісної літератури, то ця людина буде все життя товаришувати з книжкою”, – переконана вона.

Письменник Павло Кущ вважає, що потрібно також звертати увагу на авторів, які працюють у жанрі гумору та сатири.

“Напередодні вторгнення було видано сатиричний бюлетень, який силами нашого об’єднання гумористів і сатириків передали на фронт на Донеччину. Багато гарних відгуків було. Узагалі, це дуже сильна зброя на інформаційному фронті”, – наголосив він.

Ще одна учасниця пресконференції письменниця, журналістка, голова ради ГО «Творча еліта України» Тетяна Череп-Пероганич відмітила те, що  до проведення подібних тижнів у Вікіпедії можуть долучитися тепер і інші обласні письменницькі організації. Адже приклад є. 

Як повідомлялося, Тиждень написання статей про письменників Києва у Вікіпедії тривав із 17 лютого по 28 лютого. Ініціатором заходу стала Київська міська організація Національної спілки письменників України.

Фото з пресконференції за посиланням.