«Кабінет молодого автора Національної спілки письменників України» спільно з друкарнею «7bc», а також із Дніпропетровським осередком НСПУ, Дніпропетровською обласною бібліотекою для дітей та мистецькою спільнотою «VivArt» запрошують прозаїків долучитися до Всеукраїнського літературного конкурсу творів «Сильні та натхненні: історії, які допомагають долати труднощі».
Слово лікує. Слово надихає. Слово підтримує в найскладніших життєвих ситуаціях. Слово має служити людям. Саме тому, якщо ви поділяєте погляд і на таке призначення літературного дару, ми пропонуємо взяти участь у конкурсі короткої прози «Сильні та натхненні». Розкажіть у жанрі оповідання чи новели історію, написану на основі реальних подій, про життя людей, які виросли (чи ростуть) без батьків або мають серйозні фізичні вади, але успішно долають життєві випробування і труднощі та можуть надихати своїм прикладом інших. Ми знаємо, що таких людей в Україні багато, і про них є що розповісти, адже попри непрості умови, в яких вони живуть, ці люди часто є справжніми героями й подвижниками. А можливо, цими людьми є саме ви?
Національна спілка письменників України («Кабінет молодого автора») та Міжнародний благодійний культурно-науковий родинний фонд імені М.В. Лисенка оголошують прийом заявок для участі в новому Міжнародному проєкті – «Музично-поетичний салон "Камертон"».
Мабуть, для кожного поета є особливим той момент, коли його твори починають жити своїм життям, потрапляючи на сторінки журналів, газет чи книг, а потім – на полички книжкових магазинів; стаючи піснями, народжуючись наново на інших мовах, опиняючись у репертуарах читців-декламаторів. Адже найчастіше визнання приходить не тоді, коли автор сам за найменшої нагоди виконує власні поезії, а коли це вже залюбки роблять інші люди.
Юлія Бережко-Камінська. Невідворотне. – К.: Саміт-книга, 2019. – 400 с.
Отже, треба думати про все, треба гартувати
свій дух перед лицем того, що може статися.
Сенека, «Моральні листи до Луцілія», лист XCI
Читаю вступну статтю авторки, а рука тягнеться до ручки і паперу. Поетка стверджує, що «Людина безсила проти невідворотного» (с. 6). Але ж пам’ятаймо, що щастя людини в цьому житті – це коли не стається того, чого не мало би статися, бо наше життя, події «від часу і нагоди залежні вони» (Екклезіяста 9:11б) і щоденної важкої праці. Що ж таке «невідворотне» і чи людство може захиститися від нього? В передньому слові до книжки «Антологія сучасної філософії науки, або усмішка ASIMO» читаємо: «Одним із магістральних напрямів розвитку сучасної науки є створення штучних особистостей, які здатні бути цілковитими аналогами людини» (с. 5). Хибна думка. Людина – твориво Бога живого і неможливо створити щось, що може «бути цілковитими аналогіями людини», бо «Бог є невимірно сущим, істинним і благим» (Тома Аквінський). Із цих позицій і потрібно осмислювати «невідворотне»:
Є те, що віриш Ти у мене, Боже.
Я – тільки вдих у холоді пітьми
Чогось того, що тільки бути може (с. 126).
У світ вийшла нова книга молодої української поетки «Невідворотне»
Зізнаюсь чесно, моє ставлення до поезії завжди було спокійним і врівноваженим. Аж поки волею щасливого випадку, не познайомилась із відомою українською поетесою Юлією Бережко-Камінською. Знайомство було поспішним: я опинилась в одній з тернопільських бібліотек (для молоді та юнацтва), де й відбувалась зустріч із згаданою поетесою. Із завмиранням серця слухала поезію в авторському виконанні. Дивне відчуття огорнуло: ніби знала Юлію відтоді, відколи Небо стало Небом, а Земля – Землею. Таке собі дежавю (фр. déjà vu).
Минуло трохи часу і переді мною нова книга поезій невтомної поетеси: вишуканий фоліант на 400 сторінок! Назва «Невідворотне» відразу налаштовує на філософський лад. Зрештою, й дизайн обкладинки (Любомир Олянич): старовинний кишеньковий годинник у стилі ретро із відкритою кришечкою. Ланцюжка не видно, але, дивлячись на зображення, розумієш, що він десь є. У цьому вбачаю глибокий символізм! Адже мова про нематеріальну субстанцію – Час, як такий. Хоча, з якого боку на це подивитись. Ми не можемо торкнутись Часу фізично, але ж є у житті незбагненні миттєвості (і цьому ніхто не заперечить!), коли саме він – Час, не питаючи, повсякчас торкається нас. І відбувається це щомиті і за будь-яких обставин. Ми народжуємось в Часі, живемо в ньому, і, зрештою, здійснюємо Перехід туди… де його нема. Де позаЧАСся. Де вічна Вічність.
«Ростіть нові сади… бо долі не знайти на всій планеті кращої, ніж бути серед тих, хто дав початок саду» – це своєрідний лейтмотив як концерту, так і самого всеукраїнського проекту «Сад зримий і незримий», який обов’язково залишить у душах слухачів свої зерна, проросте і дасть прекрасні й нетлінні плоди.
У програмі беруть участь молоді талановиті митці, які гармонійно поєднали традиції української пісенної лірики з глибоким філософським поетичним словом сучасної літератури – лауреат міжнародних конкурсів, запрошений соліст європейських театрів Євгеній Гунько, поет, лауреат Всеукраїнської премії ім. Г. Тютюнника, одна з наймолодших номінанток на Національну премію ім. Тараса Шевченка, член НСПУ Юлія Бережко-Камінська та піаніст Арсен Яковенко.
Програма «Сад зримий і незримий» стала своєрідним продовженням унікального однойменного Всеукраїнського літературно-садівничого проекту, започаткованого Юлією Бережко-Камінською та академіком, лауреатом премії ім. Л.П. Симиренка НАН України, заслуженим діячем науки і техніки АРК, член НСПУ Петром Вольвачем.
31 жовтня закінчився термін подання творів на розгляд Шевченківського комітету. Імена учасників конкурсного відбору оприлюднені на офіційному сайті премії.
Твори подавалися від різноманітних державних та недержавних установ. Найбільше організацій висунули на здобуття премії книжки Емми Андрієвської, а найбільша кількість авторів була подана від Фонду Бориса Олійника.
Отже, за Національну премію ім. Тараса Шевченка 2018 року в області літератури, публіцистики та журналістики боротимуться:
24 жовтня о 18:00 у залі Будинку письменників України відбудеться презентація нової книги поезії української письменниці, члена Національної спілки письменників України Юлії Бережко-Камінської – «Пошепки і вголос».
«Є слова, які можна промовити тільки пошепки, аби тільки злегка озвучити, позначивши те, що спонукає до них. Все інше відбуватиметься в душі того, хто їх почув і озвався. Пошепки, бо – не викричати ніжність, як і не перевести у слова всю глибину любові.
Однак є й те, що треба говорити, розправивши плечі; говорити просто і впевнено, дивлячись у вічі, не боячись, що тебе не зрозуміють. Не відкладаючи на потім. Не обіцяючи спокою. Бо кожен має його знайти у своєму серці. Бо поезія – це тільки одна зі стежин», – зазначається у книзі.
Нова збірка Юлії складається з поезії останніх років – переважно філософської, любовної та громадянської лірики, а також вибраних творів із попередніх збірок.
Вечір відбудеться за адресою: м. Київ, вул. Банкова, 2. Вхід вільний.
Болить мені цей світ, який колись тобі
У спадок перейде в Чорнобилях, кредитах.
Бо від холодних війн і сам вже одубів,
Допоки, сину мій, ти пробував ходити.Що кістка, і що тин, твоє – моє – кордон.
В неспокої шаленств, у відчаї агоній…
Ти спи, мій сину, і, всміхаючись крізь сон,
Із Янгольських долонь не забирай долоні.Що можу, сину, я на перехресті битв,
У час, який зоставсь хіба що для молитви?
Тобі заповісти оцей пропащий світ,
І біль свій, і любов свою до цього світу.
Друзі, 24 серпня, в День Незалежності України, відбудеться чудовий Фестиваль, на якому зберуться громадські діячі та волонтери з усієї України.
Запрошуємо Вас о 15:00 за адресою: Київ, Володимирський узвіз, 2, Молодіжний павільйон «Київська троянда» на свято вшанування і визнання справжніх героїв сьогодення - «Червона доріжка Гідності – Воля Громади».
Волонтери і громадські діячі - це Серце нашої країни, це люди, які свій час витрачають на те, щоб комусь стало тепліше, комусь краще, щоб хтось себе відчув захищеним.
Напередодні 14 жовтня Дня Покрови Пресвятої Богородиці, Дня українського козацтва та Дня захисника України дев'ятий раз у Коростені письменники, журналісти, художники, композитори майже з усіх куточків України, щоб вкотре переконатися, побачити, як, не зважаючи на економічні негаразди, війну і політичні перипетії, розквітнув і погарнішав за рік чудовий древлянський край.
Як пише головний організатор заходу Віктор Васильчук, "3 давніх-давен український народ вписує у скарбницю людства свою мову, свою музику, звичаї, культуру. З далеких сутінків віків до найбільших реліквій українського народу належить Слово. Завдяки йому ми спілкуємося, закарбовуємо свої думки, а художня сила його – просто вражає".