Костюк Світлана

Прощання

 Світлані Костюк

Прощалась… Над рідним порогом,
Труна опускалася тричі…
Живемо і ходим під Богом,
До нього йдемó, як покличе.

Він добрий, дає й забирає,
І віримо, що справедливо,
До свого вітцíвського раю…
Та все ж сподівались на диво…

Життя розірвалось намисто…
Хіба ж нарікала на долю?
Лежала спокійно-врочиста,
І світла… Без муки і болю…

Вічна пам'ять поетесі Світлані Костюк

Увечері 6 січня відійшла у вічність українська поетеса, член Національної спілки письменників України, одна з перших героїнь порталу «Жінка-УКРАЇНКА», а ще найкраща в світі мама та кохана дружина Світлана Костюк. Висловлюємо щире співчуття родині. Вічна пам'ять світлій душі письменниці.

Прощання триватиме з 16:00 8 січня за адресою: м. Нововолинськ, вул. Пирогова, буд. 5, кв. 14. Похорон розпочнеться 9 січня о 13.00 за тією ж адресою.

відкривайте мене в моїх посмішках сонцем цілованих
ніжних кутиках вуст до яких не торкнулись роки
ще у книгах у віршах на згадку колись подарованих
у бездонні очей і легкому тремтінні руки...

Світлана Костюк. Мої слова

Слова Світлани Костюк, музика і виконання Людмили Добровінської

Культура і життя, №№ 4, 5, 2016

Всеукраїнський тижневик «Культура і життя»:

Серед публікацій 4-го числа газети «Культура і життя» за 2016 рік інтерв'ю Тетяни Череп-Пероганич із Сергієм Пантюком «Мій „Віршень“» і матеріали про творче подружжя Анатолія та Світлани Костюк «Кохання окрилює і надихає».

До 5-го числа цієї газети увійшли, зокрема, публікація «Коли радість одна на двох» про молоде подружжя Дмитра і Тетяни Власових, які рік тому створили гурт «АССА», а також інформація про те, що до громадської ініціативи з відзначення 200-ліття слобожанського поета-романтика першої половини ХІХ століття Михайла Петренка «Дивлюсь я на небо» долучився мистецький портал «Жінка-УКРАЇНКА».

Переклад вірша Михайла Петренка польською мовою, виконав гість порталу, польський поет, журналіст, перекладач, редактор, публіцист, автор поетичних книжок і численних публікацій в антологіях та альманахах Казімєж Бурнат.

Про Неаполь, українську душу, поезію і … спробу повірити у мрію…

11425102_380393952170284_5259417149235383674_oВраження від поїздки в Неаполь письменниці Світлани Костюк

Ч. 1. Кілька слів про «зустріч» з візою  

У цій фантасмагорії з оформленням італійської візи найбільше боялась того, що вона буде оформлена … але … в останній момент, … тобто, тоді, коли уже не буде можливості ні поїхати, ні полетіти … І що скажеш спонсорам, друзям і громадськості, які щиро підтримували, допомагали, хотіли, аби все вдалося. Коли отримала СМС з візового центру за дві хвилини до завершення робочого дня, то посміхнулася: так і мало бути… Але (!!!) ще за півгодини до цього до візового центру під'їхав Юрій Пероганич – керівник веб-порталу «Жінка-УКРАЇНКА», власник багатьох солідних титулів . А з ним – Мар’яна Коваль – помічниця народного депутата Ігоря Гузя, моя землячка. Їм вдалося (за дорученням) забрати таку довгоочікувану візу і одразу ж відправити її нічним автобусом до Львова, звідки наступного ранку вилітав до Неаполя літак із заброньованим для мене місцем (посприяла ГО "Волинське братство"). Хочете – вірте, хочете – не вірте, але я зустрілася зі своїм паспортом і візою рівно за 2 години до відправлення літака… Дива бувають! 

Українську поетесу нагороджено на міжнародному конкурсі у Неаполі

27 червня у Неаполі відбудеться церемонія нагородження переможців Міжнародного літературного поетичного конкурсу "Між словом і вічністю". Серед його лауреатів - українська поетеса Світлана Костюк.

У конкурсі взяли участь 452 учасників з різних країн світу. Призова 5 премія мера міста Неаполя - вагоме досягнення.

Світлана Костюк - єдина українка серед переможців. "Поезії на конкурс приймалися 4 мовами - англійською, французькою, ітаійською та іспанською. Оскільки я не є носієм цих мов, моя поезія розглядалася журі у перекладі Ю. Лазірко, - щиро дякує поетеса за плідну співпрацю. - Радію, що прислужилася хоч маленьким своїм внеском задля розквіту рідної літератури, поезії, підняття її престижу у світі", - завершує вона.

Поезія сильної духом. Презентація нової книги Світлани Костюк на «Книжковому арсеналі»

Презентація нової книги Світлани Костюк «Траєкторія самоспалення. Щоденникові записи у віршах» відбулася в рамках «Книжкового арсеналу» в Києві 24 квітня. 

Сильна духом жінка читала сильну за змістом поезію.

Поруч друзі, шанувальники, земляки. Пліч-о-пліч чоловік - автор ілюстрацій до книги.

Про талант поетеси говорив автор передмови до книжки, редактор журналу «Всесвіт» Дмитро Дроздовський.

Пісні на слова Світлани Костюк прозвучали у виконанні Ярослава Чорногуза та Світлани Мирводи.

І кожен вірш – це якась життєва історія, уривок долі, і кожне слово сказане поетесою – це заклик не проживати життя даремно, а щось неодмінно робити – любити, творити, вірити, відчувати… БУТИ!

Завітайте на зустріч зі Світланою Костюк у Києві, Пт, 24 квітня, Книжковий арсенал

11134141_368473106681290_652881767755122992_oПрезентація нової книги Світлани Костюк «Траєкторія самоспалення. Щоденникові записи у віршах» відбудеться на «Книжковому арсеналі» в Києві 24 квітня 2015 року.

Час події: 11.00-11.45.

Місце події: Поетична сцена. Двір Арсеналу.

Організатор: видавничий дім «Букрек». 

Учасники: директор ВД «Букрек» Царина Туз-Максимець, головний редактор журналу «Всесвіт» Дмитро Дроздовський, редактор книги Мирослав Лазарук, композитори і співаки Оксана Рошка, Ярослав Чорногуз, Світлана Мирвода, Наталка Гіль

Траєкторія творчості Світлани Костюк

(Костюк С. Траєкторія самоспалення: Щоденникові записи у віршах. – Чернівці: Букрек, 2015. – 142 с.)

Років із п’ять тому, коли я читав щойно видану збірку свого друга, колеги і тезкá Ігоря Павлюка “Стратосфера”, мені спало на думку не просто ознайомити з нею вітчизняного читача, а й запросити його, так би мовити, до спільного роздуму: а чим, власне, відрізняється справжній поет від просто людини, яка пише вірші? Одразу спали на думку рядки геніального символіста ХХ століття Павла Тичини:

На те я лірик, щоб запитувать,
не тільки холодно озватися,
не тільки лозунги почитувать,
а – дивуватись,
дивуватися! –

і виявилося, що саме в них і закодовано відповідь на це таке складне і водночас таке просте запитання.

Світлана Костюк "Від себе не втечеш..."

Поетично - філософські роздуми Світлани Костюк
"Від себе не втечеш..." Читає автор.

Передмова Дмитра Дроздовського до книги Світлани Костюк «Траєкторія самоспалення»

12 березня 2015 року у видавництві «Букрек» побачила світ нова книжка поезій Світлани Костюк «Траєкторія самоспалення», написана у формі «щоденникових записів у віршах» протягом 2013 — початку 2015 років. Передмову до збірки написав Дмитро Дроздовський. Сама авторка вважає цю збірку поезій дещо «пророчою і навіть фатальною...»

Інтуїція серця

Об'єднати вміст