Про збірку «Оберіг для бійця»

oberihІсторія збірки почалася з соціального проекту «Оберіг для солдата» радіо «На хвилі Корсуня», де звучали поетичні рядки на військову тематику. Які надсилали до редакції радіо поети Корсунщини. Та оскільки ці поетичні обереги мали можливість почути тільки ті бійці, які приходили додому у відпустку, то виникла ідея видати друком збірку для наших захисників, щоб потім передати її на Схід. Якраз в цей період я працювала у складі журі Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова – 2015», до якого була запрошена, як минулорічний переможець конкурсу «Коронація слова – 2014» у номінації «Пісенна лірика».

Мені сподобалося багато творів, особливо патріотичних: про Україну, боротьбу за Незалежність, про прагнення миру і перемоги у цій страшній війні на Сході. Деякі з цих творів були серед переможців, або отримали спецвідзнаки на конкурсі, але були й такі, які нагород не отримали, але, на мою думку, обов'язково мають знайти свій шлях до читача. Я загорілася ідеєю включити ці твори до збірки. До того ж мені пощастило взяти участь у конкурсі «ГРАНД Коронація слова – 2015» та ще й перемогти з твором «Щоб ми жили». Після цього я утвердилася в намірі включити до збірки, крім поезій наших місцевих авторів, ще й твори учасників і переможців конкурсів «Коронація слова – 2015» та «ГРАНД Коронація слова – 2015». Мою ідею підтримали мої друзі і однодумці, зокрема, Сергій Старчевод – керівник нашої районної організації партії БПП «Солідарність», рідний брат якого, Юрій Старчевод пише патріотичні твори і виступає, як співак-волонтер, перед нашими захисниками. Я дуже вдячна подружжю Логушів Тетяні та Юрію і всій команді «Коронації слова» за саме існування нашого конкурсу, а також за люб'язно надані контакти авторів і за підтримку! З усіх коронаційних авторів, з якими вдалося поспілкуватися, жоден не відмовився дати дозвіл на друк власних творів у збірці. Дякую усім авторам: і відомим поетам, і початківцям, за такий благородний крок, адже проект благодійний і не передбачає авторського гонорару.

Твори усіх авторів збірки хочеться перечитувати і перечитувати!

Богдан Стельмах, на вірші якого писав пісні ще сам Володимир Івасюк, твором «Між двома блокпостами» перевершив сам себе!

Анатолій Матвійчук так виразно і достовірно зобразив хлопців-вояків у вірші «Мій кращий друг», що складається враження, ніби він і сам з ними співав під одну гітару!

Бійці, які вже отримали збірку, зачитуються поетичними рядками «Трьохсотого» Тараса Антиповича.

Окремо хочеться сказати про жіночий вклад у нашу збірку: він помітний і вагомий. Це просто море ніжності, відданості, любові і віри в перемогу України! Дівчата, ви найкращі! Це сплав таланту і патріотизму - ось які у нас поетки! Самі назви творів уже говорять про зміст: «Вставай, Україно, на бій!» (Олена Полянська), «Я дочекаюся» (Анастасія Панченко), «Колискова для коханого» (Тетяна Череп-Пероганич), «З листів на фронт» (Анна Савранська), «Ти тільки повернись» (Олександра Дубакова), «Я вірю!» (Анна Фадєєва) та інші. Материнські тривоги і надії тонко і лірично передані у творах: «Синові» (Людмила Бистрова-Дробот), «Материнські надії» (Стефаніїя Пахольчук), «Зустріч» (Лариса Іванова). А пісню «Козацька батальйонна» Світлани Кас'яненко бійці на Сході уже співають! ЇЇ можна прослухати тут:

Ноти до творів Світлани Кас'яненко, Владлена Ковтуна та Оксани Шеренгової надруковано у збірці, щоб бійці і самі могли співати ці пісні в години перепочинку. Щира вдячність за співпрацю композитору Сергію Калініченку!

Наша збірка була ще в проекті, а житомирська преса вже про неї писала! :) Олександра Дубакова-Андрійчук розповідає про історію написання свого твору «Ти тільки повернись». 

Один з авторів, Дмитро Чистяк, перебував за кордоном, але ми за допомогою смс змогли порозумітися і його прекрасний твір «Я до тебе прийду», сповнений лірики, я б навіть сказала, що він подібний до балади, увійшов до збірки.

Укладаючи збірку, я відкрила для себе творчість Володимира Вакуленка-К. У нього досить своєрідний, виразний, ні на кого не схожий поетичний стиль, причому досить впізнаваний. Його твори я вже більше не сплутаю ні з чиїми! Вірш «Молитва матері» – це щось!

Цікавий і ліричний диптих з творів «Кохана, вір» та «Повернись» Василя Коломійця також прикрасив наш «Оберіг для бійця».

До речі, у збірки є ще один беззаперечний плюс: тепер не лише експерти і члени журі Коронації, а й більш широкий загал знатиме що ж там подають на конкурс сучасні поети! J

Збірку видано до Дня Незалежності України, коштом активіста Корсунь-Шевченківської районної організації Партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Олександра Баклана.

Обкладинка збірки – у вигляді дитячого малюнка-оберега, який намалювала юна художниця Софійка Сивокінь, а сама збірка – невеликого формату, щоб воїнам зручно було носити її у кишені.

Поети – патріоти різних поколінь: Богдан Стельмах, Тарас Антипович, Анатолій Матвійчук, Анастасія Панченко, Володимир Вакуленко – К., Олена Полянська, Дмитро Чистяк, Тетяна Череп-Пероганич, Ігор Шоха, Олександра Дубакова, Василь Бур'ян, Людмила Бистрова-Дробот, Юрій Старчевод, Світлана Кас'яненко, Анна Фадєєва, Валерій Марченко, Валентина Попелюшка, Владлен Ковтун, Оксана Шеренгова, Василь Коломієць, Анна Савранська, Володимир Даник, Марія Курінна,Василь Басараба, Олена Хрипун, Лариса Іванова, Ольга Костенко,Світлана Спасиба, Людмила Яцура, Стефанія Пахольчук, композитор Сергій Калініченко, оспівують єдину, незалежну Україну, яка вистоїть і переможе! У щемливій ліриці, у драматичних рядках та філософських роздумах постають образи наших мужніх захисників і тих, хто чекає їх вдома.

Симолічно, що до збірки увійшли твори поетів з різних регіонів України: від Києва до Карпат, від Львова до Харкова - «Україна єдина!», як співає у своїй пісні Юрій Старчевод!

Видавець збірки – ФОП Гавришенко, м. Корсунь-Шевченківський, головний редактор - Ірина Майдаченко.

До наших захисників у кінці збірки надруковано звернення:

ДОРОГІ ЗАХИСНИКИ!

Сподіваємося, що поетична збірка «Оберіг для бійця» надихне вас на творчість! Знаємо, що серед вас є багато талановитих поетів, композиторів, виконавців пісень різних жанрів, читців. З нетерпінням чекаємо на ваші твори, бо плануємо видати збірку поезій авторів-захисників. Хто, як не ви, що пережили всі трагічні і переможні миті цієї війни, залишить наступним поколінням непідробні емоції, важливі деталі та достовірність подій у художньому поетичному слові? Тож сподіваємося на зв'язок з вами! Надсилайте свої твори (можна під псевдонімом) на електронну адресу: oberig2015@i.ua

НИЗЬКО ВКЛОНЯЄМОСЯ ВАМ ЗА ВАШ РАТНИЙ ПОДВИГ!

Перш за все, проект «Оберіг для бійця» орієнтований на воїнів-захисників, але дуже хочеться поетичним словом розбудити і оту сплячу масу українців, які живуть так, ніби ніякої війни немає і все якось саме собою минеться… Не минеться, якщо ми не докладемо зусиль! Для патріотичного виховання молоді та для забезпечення якісного україномовного репертуару, збірку отримають усі школи, клуби та бібліотеки Корсунь-Шевченківського району.

Під час урочистостей, присвячених Дню Незалежності України у м.Корсунь-Шевченківський, відбулась презентація збірки «Оберіг для бійця», в ході якої частину тиражу було передано у зону АТО через бійця Анатолія Іваненка, який перебуває у відпустці, а незабаром знову повертається до служби під Горлівку. Решту тиражу через волонтерів буде передано нашим захисникам на передову та в госпіталі, зокрема через авторів-волонтерів: Юрія Старчевода, Світлану Кас'яненко, Володимира Вакуленка-К. та інших.

Вірю, що поетичні рядки збірки «Оберіг для бійця» стануть справжніми оберегами для наших воїнів – захисників!

Оксана Шеренгова